Астрономи виявили унікальний астероїд з хвостом

Поділитися
Астрономи виявили унікальний астероїд з хвостом У троянського астероїда Юпітера помітили кометний хвіст © Phys.org
У троянського астероїда Юпітера раптом з'явився хвіст, як у комети.

Астрономи за допомогою телескопа ATLAS виявили перший відомий троянський астероїд Юпітера з хвостом, як у комети. Вперше небесне тіло помітили ще в червні минулого року, повідомляє Phys.org.

Телескоп ATLAS призначений для пошуку астероїдів, які можуть становити небезпеку для Землі. Проводячи спостереження за більшою частиною неба раз у дві ночі, іноді він знаходить об'єкти, які небезпеки не несуть, але є цікавими для науки.

На початку червня 2019 року ATLAS помітив дивний астероїд біля Юпітера. У Центрі малих планет йому присвоїли позначення 2019 LD2. Аналіз зображень, отриманих ATLAS, показав, що у астероїда спостерігаються ознаки комети, в тому числі, хвіст.

У липні 2019 року телескоп знову зробив знімки 2019 LD2, тепер він дійсно виглядав як комета, з потужним хвостом з пилу і газу. Астероїд проходив повз Сонце, тому в кінці 2019 – початку 2020 року він був недоступний для спостережень. Коли астрономи знову могли спостерігати за 2019 LD2 у квітні 2020, виявилося, що хвіст у нього все ще є. Тобто, він зберігає кометную активність вже майже рік.

Незважаючи на те, що ATLAS виявив вже близько 40 комет, орбіта 2019 LD2 робить його справді унікальним. Він належить до троянських астероїдів Юпітера і жоден з них поки не показував кометної активності.

Троянські астероїди Юпітера обертаються навколо Сонця у двох гігантських роях. Один з них розташовується перед планетою, а другий – за нею. Астероїди були захоплені потужною гравітацією планети кілька мільярдів років тому. Вважається, що за цей час будь-лід, який знаходився на їхній поверхні, повинен був зникнути, тому у них не можуть з'являтися хвости з речовини.

Чому у 2019 LD2 раптом з'явився хвіст, вчені поки не знають. Можливо, Юпітер захопив його тільки недавно. Або ж він зіткнувся з іншим астероїдом, який виштовхнув поклади льоду, що зберігалися під його поверхнею. Для того, щоб відповісти на це питання, потрібні подальші спостереження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Росія укріпила позицію в ОПЕК після спалаху коронавірусу

Раніше астрономи із Національної астрономічної обсерваторії Академії наук Китаю і Каліфорнійського університету в Санта-Крузі змогли пояснити походження міжзоряного астероїда Оумуамуа. Вчені провели моделювання близької гравітаційної взаємодії масивної зірки і об'єкта менших розмірів, що і могло породити таке небесне тіло.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі