Поруч з чорною дірою в центрі Чумацького Шляху знайдені незвичайні об'єкти - Технології - dt.ua

Астрономи виявили незвичайні об'єкти поруч з чорною дірою в центрі Чумацького Шляху

17 січня, 14:44 Роздрукувати

Об'єкти настільки незвичайні, що їм присвоїли новий клас.

Об'єкти обертаються навколо чорної діри в центрі Чумацького Шляху © Популярная механика

Астрономи з США та Франції заявили про те, що їм вдалося знайти кілька незвичайних об'єктів, які обертаються навколо Стрільця А* - надмасивної чорної діри в центрі Чумацького Шляху. Як повідомляє "Популярная механика", всього вчені знайшли шість об'єктів, яким присвоїли новий клас, G-об'єкти.

Перші з них, G1 і G2, були відкриті майже 20 років тому. Тоді дослідники вважали, що це гігантські газові хмари діаметром 100 астрономічних одиниць або 14,96 мільярдів кілометрів. Але ці об'єкти не поводять себе як газові хмари.

"Ці об'єкти виглядають як газ, але ведуть себе як зірки", — заявила фізик і астроном Андреа Гез з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

Гез і її колеги займалися вивченням центру Чумацького Шляху протягом 20 років. Нещодавно група астрономів під керівництвом Анни Чурло виявила ще чотири таких об'єкта, G3, G4, G5 і G6. Всі вони знаходяться на абсолютно різних орбітах, а їхні періоди обертання складають від 170 до 1600 років.

Що конкретно знайшли астрономи, на даний момент неясно. Наприклад, об'єкт G2, наблизившись до чорної діри, витягнувся і втратив частину речовини. А ось віддаляючись від неї, він знову став компактним і кулястим.

Раніше вважалося, що G2 — це хмара газоподібного водню, який при проходженні повз Стрілець А* буде розірвано на шматки. Процес повинен був супроводжуватися справжнім феєрверком з подальшим зростанням чорної діри. Але нічого подібного не сталося.

Певно, розгадка криється в зірках-близнюках. Більшу частину часу ці зірки-близнюки, які можуть зливатися, утворюючи одну велику зірку. При цьому з'являється гігантська хмара пилу і газу, що оточує зірку впродовж наступного мільйона років. Тобто, G2 міг бути подвійною системою, яка пережила зближення з чорною дірою.

Інші п'ять об'єктів можуть бути бінарним злиттям. Більшість зірок в галактичному центрі дуже масивні, і багато з них є подвійними. Вплив гравітаційних сил біля Стрільця A* має бути достатнім, щоб дестабілізувати їх орбіти, в результаті чого зірки зливаються.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: У Чумацькому Шляху знайдено аномально важку чорну діру

Раніше вчені з Національної астрономічної обсерваторії Японії (NAOJ) заявили про те, що планети можуть формуватися не тільки навколо зірок. На їхню думку, навколо надмасивних чорних дір можуть з'являтися цілі системи, що складаються з тисяч світів.

За матеріалами: Популярная механика /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >