Астрономи виявили "цеглинки життя" поблизу новонароджених сонцеподібних зірок

Поділитися
Астрономи виявили "цеглинки життя" поблизу новонароджених сонцеподібних зірок Біля молодої зірки знайдено "цеглинки життя" © eso.org
Дослідники спостерігали за зіркою, яка розташовується на відстані 400 світлових років від Землі.

Вчені за допомогою телескопа ALMA виявили поблизу схожої на Сонце новонародженої зірки сліди метил-ізоціанату - хімічної сполуки, що є "будівельною цеглинкою" життя. Ця пребіотична молекула вперше знайдена в околиці протозірок сонячного типу, що проходять той самий шлях розвитку, який колись пройшла Сонячна система, повідомляється на сайті Європейської південної обсерваторії.

У ході дослідження вчені спостерігали за IRAS 16293-2422 – системою дуже молодих зірок, яка знаходиться на відстані 400 світлових років від Землі. Астрономи виявили унікальні лінії хімічних сполук в теплих і щільних внутрішніх областях газо-пилових коконів, оточуючих зірки, що знаходяться на ранніх стадіях еволюції. Дослідники ідентифікували і виділили лінії складної органічної молекули метил-ізоціанату. Потім вчені доповнили ці спостереження комп'ютерним моделюванням хімічних і лабораторними експериментами з метою домогтися більш ясного розуміння походження цих молекул. Дослідники встановили, що хмари метил-ізоціанату оточують кожну з молодих зірок системи.

Земля та інші планети Сонячної системи утворилися з речовини, що залишився після формування Сонця. Тому вивчення протозірок сонячного типу може відкрити для астрономів "вікно в минуле", дозволивши їм спостерігати процеси, схожі на ті, що 4.5 мільярда років тому привели до формування Сонячної системи.

Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що бистро обертаються.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі