Новини космосу - Астрономи виявили біля найближчої до Сонця зірки пилові кільця - Технології - dt.ua

Астрономи виявили біля найближчої до Сонця зірки пилові кільця

3 листопада, 2017, 14:29 Роздрукувати

Біля зірки може існувати багатокомпонентна планетна система.

Біля Проксими Центавра виявлені кільця пилу © eso.org

Вчені за допомогою телескопа ALMA виявили біля зірки Проксима Центавра кільця холодного пилу, які розташовуються на відстані від однієї до чотирьох астрономічних одиниць від світила, повідомляється на сайті Європейської південної обсерваторії.

Як підкреслюють дослідники, спостереження свідчать про те, що навколо зірки може існувати ще більш холодний пиловий пояс, а може бути і багатокомпонентна планетна система.

"Пил навколо Проксими – дуже важлива знахідка. Після відкриття землеподібної планети Проксіма b це перше свідчення існування біля найближчої до Сонця зірки багатокомпонентної планетної системи, а не просто одиночної планети", - заявив один з авторів відкриття Гіллем Англада.

Пилові пояси – це залишки речовини, яка не сконденсувалася у більш масивні тіла, такі як планети. Розміри кам'яних і крижаних частинок в цих поясах можуть бути різними: від дрібних пилових зерен менше міліметра у поперечнику до астероїдів багатокілометрового діаметру.

Спостереження показують, що більша частина пилу зосереджена в поясі на відстані у кілька сотень мільйонів кілометрів від Проксими і такої ж довжини. Загальна маса пилу в цьому поясі складає приблизно одну соту частину маси Землі, а його температура оцінюється в -230 градусів Цельсія, що близько до температурі поясу Койпера в Сонячній системі.

Дані, отримані на ALMA, дозволяють також припустити, що навколо Проксими є й інший, ще більш холодний пиловий пояс вдесятеро далі, ніж перший. Якщо це так, то природа цього поясу, дуже холодного і розташованого далеко від більш холодної і слабкої, ніж Сонце, зірки, загадкова. Обидва пояси набагато далі від Проксими, ніж планета Проксіма b, орбіта якої віддалена від материнської зірки всього на чотири мільйони кілометрів.

Читайте також: Астрономи відкрили 20 потенційних "двійників" Землі

Про відкриття землеподібної планети біля Проксими Центавра стало відомо у серпні минулого року. Відстань від планети Proxima b до материнської зірки становить 7 мільйонів кілометрів – всього 5% від відстані між Землею і Сонцем. Планета знаходиться набагато ближче до своєї материнської зірки, ніж Меркурій до Сонця, але і сама Проксима набагато тьмяніша за Сонце. Тому виходить, що Proxima b потрапляє всередину жилої зони своєї зірки. За оцінками, температура на її поверхні дозволяє існувати вода в рідкому стані.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >