Астрономи розповіли про прискорення обертання астероїда Бенну

Поділитися
Астрономи розповіли про прискорення обертання астероїда Бенну Астероїд Бенну поступово прискорюється © NASA
Астероїд прискорюється приблизно на секунду кожні 100 років.

Астрономи помітили, що період обертання астероїда Бенну, який на даний момент вивчає станція NASA OSIRIS-REx, скорочується на одну секунду кожні 100 років. Як повідомляє N+1, це може призвести до руйнування небесного тіла через кілька мільйонів років.

У ході дослідження вчені проаналізували дані наземних спостережень за Бенну, які проводилися у 1999 і 2005 роках, а також дані телескопа "Хаббл", отримані у 2012 році, і результати OSIRIS-REx. У результаті дослідники з'ясували, що період обертання астероїда скорочується приблизно на одну секунду кожні 100 років. Протягом декількох мільйонів років це може призвести до того, що швидкість небесного тіла збільшиться настільки, що почнеться процес його руйнування. На даний момент Бенну здійснює оборот навколо своєї осі за 4,3 години.

Існує кілька гіпотез, що пояснюють зміну швидкості обертання, такі як зміна моменту інерції через зіткнення з іншим об'єктом або втратою маси в результаті різних процесів. Однак найбільш імовірним механізмом прискорення, яке спостерігалося в інших навколоземних астероїдів, починаючи з (54509) YORP, є ефект Ярковського - О'Кіф - Радзієвського - Педдека, що полягає в зміні швидкості обертання астероїда асиметричної форми під дією сонячного випромінювання. Правильність цієї ідеї повинен підтвердити OSIRIS-REx на підставі подальших спостережень, в ході яких він визначить точну форму астероїда, теплові властивості поверхні і розподіл сили тяжіння поблизу неї.

OSIRIS-Rex буде займатися збором зразків і даних про астероїд, які потім доставить на Землю. Повернення апарату на планету заплановано на 2023 рік.

Місія станції у астероїда триватиме до 2021 року, а потім він почне зворотний рух до Землі. За час перебування на орбіті астероїда OSIRIS-Rex повинен зробити знімки астероїда, скласти карту і один раз торкнутися його поверхні для того, щоб зібрати зразки грунту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі