Астрономи розповіли про незвичайну активність астероїда Бенну

Поділитися
Астрономи розповіли про незвичайну активність астероїда Бенну Астероїд Бенну демонструє незвичайну активність © NASA
На об'єкті помічені викиди пилу і нерівності поверхні.

Апарат NASA OSIRIS-Rex, який займається вивченням астероїда Бенну, помітив незвичайну активність небесного тіла. Як повідомляє Naked science, з моменту прибуття до астероїда в грудні зонд не раз спостерігав як з поверхні об'єкта піднімаються викиди пилу.

Наголошується, що подібна активність стала несподіванкою для вчених, і сам астероїд виявився не таким "мертвим", як вони припускали. Наприклад, у перші дні 2019 року апарат помітив кілька світлих хмарин пилу недалеко від астероїда. Дослідники припускають, що ці частки викидаються з поверхні Бенну на швидкості від декількох сантиметрів до декількох метрів на секунду. Деяка частина цього пилу розсіюється в космічному просторі, а інша залишається на орбіті небесного тіла і рухається разом з ним.

Дослідники відзначають, що за період з 6 січня по 18 лютого такі викиди були зафіксовані щонайменше 11 разів. Чому такі викиди з'являються, дослідники пояснити не можуть, раніше така активність на астероїдах не спостерігалася. Можливо, під поверхнею Бенну є запаси легких гідратів, та при нагріванні під час зближення з Сонцем вони виділяють газ, який несе із собою і тверді пилові частинки.

Якщо це припущення підтвердиться, то астероїд опинився на своїй нинішній орбіті недавно. Передбачається, що він утворився в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером, а потім перемістився до Землі в результаті випадкових гравітаційних взаємодій. Тут під дією сонячних променів він почав "випаровуватися".

OSIRIS-Rex буде займатися збором зразків і даних про астероїд, які потім доставить на Землю. Повернення апарату на планету заплановано на 2023 рік.

Місія станції у астероїда триватиме до 2021 року, а потім він почне зворотний рух до Землі. За час перебування на орбіті астероїда OSIRIS-Rex повинен зробити знімки астероїда, скласти карту і один раз торкнутися його поверхні для того, щоб зібрати зразки грунту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі