Астрономи розповіли про місце народження Юпітера

Поділитися
Астрономи розповіли про місце народження Юпітера Юпітер з'явився в чотири рази далі від Сонця, ніж нинішня орбіта © NASA
Планета сформувалася далеко від Сонця, а потім перемістилася на свою теперішню орбіту.

Астрономи з Лундського університету заявили про те, що спочатку Юпітер утворився набагато далі від Сонця і тільки через сотні тисяч років перемістився на свою теперішню орбіту. Як повідомляє Naked science, безліч газових гігантів, які були знайдені в інших системах, обертаються дуже близько до зірки і сильно розігріті. Передбачається, що вони формуються набагато далі, а потім мігрують до світила.

У ході нового дослідження вчені змоделювали ранні етапи розвитку Сонячної системи, починаючи з моменту приблизно 4,5 мільярда років тому, коли планети тільки почали формуватися, а майбутній Юпітер був не більшим за Землю. Особливу увагу вони звернули на долю троянських астероїдів Юпітера - двох численних груп, які рухаються його орбітою синхронно з планетою, в резонансі з нею, одна - попереду Юпітера на 60° ("греки"), інша - позаду ("троя").

"Грецький" табір Юпітера майже в 1,5 рази більший за "троянський". Чому так сталося, вчені зрозуміти не могли. Разом з тим, тепер дослідники змогли знайти цьому пояснення. Результати моделювання показали, що така ситуація могла скластися в тому випадку, якщо місце народження Юпітера розташовувалося в чотири рази далі від Сонця, ніж його теперішня орбіта.

За розрахунками астрономів, через два-три мільйони років після появи Юпітер по спіралі мігрував до Сонця під дією тяжіння газопилових хмар. Подорож ця зайняла близько 700 тисяч років, а разом з майбутньою планетою рухалися і хмари схожих з нею тіл. Але якщо Юпітеру вдалося вирости до газового гіганта, ці зародки так і залишилися на його орбіті такими, що "недоформувалися". Ці групи були приблизно однакові, проте у міру руху лідируюча група "греків" набирала більше нових додаткових тіл, у підсумку ставши більш численною.

Раніше вчені припустили, що Юпітер викинув із Сонячної системи іншу велику планету. На думку вчених, зникла планета ставилася до того ж класу, що і Нептун і Уран. Вона була гігантом, але не газовим гігантом, як Юпітер і Сатурн, а крижаним – набагато більш щільним і масивним. Юпітер міг викинути цю планету Сонячної системи під час близького сходження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі