Вчені дізналися про місце народження Юпітера - Технології - dt.ua

Астрономи розповіли про місце народження Юпітера

25 березня, 12:11 Роздрукувати

Планета сформувалася далеко від Сонця, а потім перемістилася на свою теперішню орбіту.

Юпітер з'явився в чотири рази далі від Сонця, ніж нинішня орбіта © NASA

Астрономи з Лундського університету заявили про те, що спочатку Юпітер утворився набагато далі від Сонця і тільки через сотні тисяч років перемістився на свою теперішню орбіту. Як повідомляє Naked science, безліч газових гігантів, які були знайдені в інших системах, обертаються дуже близько до зірки і сильно розігріті. Передбачається, що вони формуються набагато далі, а потім мігрують до світила.

У ході нового дослідження вчені змоделювали ранні етапи розвитку Сонячної системи, починаючи з моменту приблизно 4,5 мільярда років тому, коли планети тільки почали формуватися, а майбутній Юпітер був не більшим за Землю. Особливу увагу вони звернули на долю троянських астероїдів Юпітера — двох численних груп, які рухаються його орбітою синхронно з планетою, в резонансі з нею, одна — попереду Юпітера на 60° ("греки"), інша — позаду ("троя").

"Грецький" табір Юпітера майже в 1,5 рази більший за "троянський". Чому так сталося, вчені зрозуміти не могли. Разом з тим, тепер дослідники змогли знайти цьому пояснення. Результати моделювання показали, що така ситуація могла скластися в тому випадку, якщо місце народження Юпітера розташовувалося в чотири рази далі від Сонця, ніж його теперішня орбіта.

За розрахунками астрономів, через два-три мільйони років після появи Юпітер по спіралі мігрував до Сонця під дією тяжіння газопилових хмар. Подорож ця зайняла близько 700 тисяч років, а разом з майбутньою планетою рухалися і хмари схожих з нею тіл. Але якщо Юпітеру вдалося вирости до газового гіганта, ці зародки так і залишилися на його орбіті такими, що "недоформувалися". Ці групи були приблизно однакові, проте у міру руху лідируюча група "греків" набирала більше нових додаткових тіл, у підсумку ставши більш численною.

Читайте також: Астрономи роздивилися вогні вулканів на супутнику Юпітера

Раніше вчені припустили, що Юпітер викинув із Сонячної системи іншу велику планету. На думку вчених, зникла планета ставилася до того ж класу, що і Нептун і Уран. Вона була гігантом, але не газовим гігантом, як Юпітер і Сатурн, а крижаним – набагато більш щільним і масивним. Юпітер міг викинути цю планету Сонячної системи під час близького сходження.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >