Астрономи помітили складну органіку в околицях молодої зірки

Поділитися
Астрономи помітили складну органіку в околицях молодої зірки В протопланетному диску знайдені п'ять складних органічних молекул © Naked Science
Органіка знайдена в протопланетному диску.

Астрономи помітили в протопланетному диску молодої зірки в напрямку сузір'я Оріона кілька складних органічних молекул. Як повідомляє Naked science, виявити органіку допоміг дослідникам незвичайний характер зірки.

Зірка V883 Orionis розташовується на відстані 1300 світлових років від Землі. На даний момент вона переживає так званий спалах типу FU Оріона – раптове збільшення яскравості через розривний потік матеріалу, що протікає від протопланетного диска до зірки. Це дозволило дослідникам за допомогою телескопа ALMA помітити в околицях зірки п'ять складних органічних молекул.

У протопланетних дисках молодих зірок в льодах навколо частинок пилу розміром в мікрометр заморожені різноманітні молекули. Раптовий спалах V883 Orionis розігріває диск і сублімує лід, який у підсумку випускає молекули в газ. Та область диска, в якій температура досягає температури сублімації молекул, називається "сніговою лінією".

Дослідникам вдалося помітити і проаналізувати відразу п'ять складних органічних молекул: метанол (CH3OH), ацетон (CH3COCH3), ацетонітрил (ch 3 cn), ацетальдегід (CH3CHO) і метилформіат (CH3OCHO). Астрономи також отримали просторове поширення метанолу і ацетальдегіду. Вчені відзначають, що молекули поширені в кільцеподібній структурі радіусом близько 60 астрономічних одиниць, що вдвічі більше орбіти Нептуна.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі