На коричневому карлику помічений мегаспалах - Технології - dt.ua

Астрономи помітили мегаспалах на коричневому карлику

19 квітня, 13:52 Роздрукувати

Зірка збільшила свою яскравість у 10 тисяч разів.

Коричневий карлик віддав дуже потужний спалах © NASA

Астрономи зафіксували дуже потужний спалах, який викинув коричневий карлик L-типу. Як повідомляє N+1, в ході події зірка збільшила свою яскравість в 10 тисяч разів, виділивши колосальну кількість енергії.

Коричневі карлики - об'єкти, маса яких більша за Юпітер, але якої недостатньо для підтримки термоядерного горіння водню, характерного для зірок з великою масою. Разом з тим, в них протікають термоядерні реакції за участю ядер дейтерію і літію.

Серед коричневих карликів виділяють кілька типів, виходячи з їхніх спектральних характеристик. L-карлики належать до об'єктів, які знаходяться на кордоні між зірками і коричневими карликами і мають ефективну температуру 1300-2300 кельвін.

Тепер дослідники помітили потужний спалах на карлику ULAS J224940.13-011236.9, який розташовується на відстані 250 світлових років від Землі і радіус якого в 10 разів менший за сонячний. Спалах стався 13 серпня 2017 року. В ході події зірка збільшила свою яскравість в 10 тисяч разів, а кількість енергії, яка виділилася, була в 10 разів більшою, ніж під час спалаху на Сонці, що викликав "подія Керрінгтона" у 1859 році (найпотужніша за всю історію спостережень геомагнітна буря).

Це говорить про те, що навіть у таких холодних і невеликих зірок може зберігатися сильна магнітна активність і необхідно переглянути механізми утворення спалахів для них. Подальші спостереження повинні допомогти вченим зрозуміти, яку масу повинен мати коричневий карлик, щоб у нього була відсутня спалахова активність.

Читайте також: Астрономи відкрили третю планету біля подвійної зірки Kepler-47

Раніше повідомлялося про те, що вчені помітили наявність погоди на планеті PSO J318.5-22, яка втратила свою материнську зірку. На думку вчених, на планеті є хмари розплавлених силікатів і металу. Об'єкт PSO J318.5-22 був виявлений ще в 2013 році. Тоді після недовгих дискусій вчені віднесли його до розряду планет-гігантів, а не до коричневих карликів, які є наполовину зіркою, наполовину планетою. Було вирішено, що PSO J318.5-22 є планетою, газовим гігантом зразок Юпітера, народженої біля зірки, але згодом викинутої з материнської системою гравітаційним впливом сусідніх планет.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >