Астрономи підтвердили наявність водяної пари на супутнику Юпітера

Поділитися
Астрономи підтвердили наявність водяної пари на супутнику Юпітера Підтверджено наявність водяної пари в гейзерах Європи © NASA
Європа може бути придатна для підтримання життя.

Міжнародна група вчених підтвердила наявність великої кількості водяної пари на супутнику Юпітера Європі. Як повідомляється на сайті NASA, дослідники змогли підтвердити присутність водяної пари в гейзерах небесного тіла за допомогою телескопа, встановленого на Гаваях.

Дослідники вважають, що на Європі можуть бути придатні для підтримання життя умови. У вчених були свідчення того, що під крижаною поверхнею супутника ховається рідка вода, яка іноді виривається на поверхню у вигляді потужних гейзерів. Разом з тим, до недавнього часу їм не вдавалося знайти прямих підтверджень наявності водяної пари на Європі.

У ході дослідження астрономи провели спостереження за Європою за допомогою обсерваторії Кека. Всього було проведено 17 спостережень з використанням спектрографа для визначення хімічного складу атмосфер небесних тіл. Дослідники прийшли до висновку, що виділення водяної пари відбувається не так активно, як вважалося раніше, а у вигляді окремих інтенсивних вивержень.

Підтвердження наявності водяної пари допоможе дослідникам краще зрозуміти процеси, які відбуваються на супутнику. Наприклад, це підтверджує ідею про те, що під його поверхнею знаходиться океан, можливо, вдвічі більший, ніж на Землі. Разом з тим, ще одним джерелом пари можуть бути резервуари талої води недалеко від поверхні Європи. Існує також ймовірність того, що сильне радіаційне поле Юпітера вибиває частинки водного льоду з поверхні крижаного супутника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені припустили, що Юпітер викинув із Сонячної системи іншу велику планету. На думку вчених, зникла планета ставилася до того ж класу, що і Нептун і Уран. Вона була гігантом, але не газовим гігантом, як Юпітер і Сатурн, а крижаним – набагато більш щільним і масивним. Юпітер міг викинути цю планету Сонячної системи під час близького сходження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі