Астрономи отримали знімок астероїда з власним супутником, що пролетів повз Землю

Поділитися
Астрономи отримали знімок астероїда з власним супутником, що пролетів повз Землю Астероїд в уявленні художника © eso.org
Небесне тіло летіло на швидкості 70 тисяч кілометрів на годину.

Астрономи за допомогою Дуже великого телескопа отримали знімок подвійного астероїда, який зблизився з Землею 25 травня. Як повідомляє Європейська південна обсерваторія, небесне тіло пролетіло повз нашу планету на швидкості 70 тисяч кілометрів на годину. Незважаючи на те, що астероїд не представляв небезпеки для Землі, вчені вирішили повторити реакцію на появу небезпечного об'єкта.

Міжнародна мережа попередження про астероїди IAWN (International Asteroid Warning Network) скоординувала багатосторонню кампанію за спостереженнями астероїда 1999 KW4. Небесне тіло приблизно 1,3 кілометри в поперечнику пролетіло на відстані 5,2 мільйона кілометрів від Землі.

Європейська південна обсерваторія приєдналася до кампанії спостережень за астероїдом, надавши свій Дуже великий телескоп. Знімок астероїда був зроблений за допомогою приймача SPHERE, розробленого для полювання за екзопланетами.

eso.org

Хоча 1999 KW4 не є потенційно небезпечним, він дуже схожий на інший подвійний астероїд - Дидимос, зіткнення з яким у віддаленому майбутньому може загрожувати Землі.

Дидимос і його супутник, так званий Дидимун, є ціллю майбутнього піонерського експерименту з планетарного захисту. Космічний апарат NASA DART вріжеться в Дидимун, щоб спробувати змінити його орбіту навколо його "старшого брата" і протестувати можливість відхилення астероїда. Після удару космічна місія ESA "Гера" в 2026 році облетить систему Дидимоса і збере основну інформацію, в тому числі про масу Дидимуна, властивості його поверхні і форму кратера, залишеного зіткненням з DART.

Раніше вчені заявили про те, що потенційно небезпечні для Землі астероїди залишаються невидимими для наземних телескопів. До своїх висновків дослідники прийшли, проаналізувавши дані виявлень навколоземних об'єктів кількома обсерваторіями.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі