Астрономи назвали стародавні гігантські галактики "канібалами"

Поділитися
Астрономи назвали стародавні гігантські галактики "канібалами" Гігантські галактики захопили скупчення у своїх сусідок © Популярная механика
Вони не могли вирости до таких розмірів без злиття з меншими сусідками.

Вчені з австралійського дослідницького центру ARC Centre of Excellence for All Sky Astrophysic заявили про те, що їм вдалося розгадати загадку того, як з'являлися гігантські древні галактики. Їхні спостереження, а також проведене моделювання показало, що вони не могли з'явитися без злиття з меншими сусідками, повідомляє "Популярная механика".

Наголошується, що діаметр Чумацького Шляху складає 100 тисяч світлових років. Але існують галактики, які простягаються на мільйони світлових років, і досі вчені не можуть з точністю сказати, як вони утворилися. Багато з них з'явилися всього через сотні мільйонів років після Великого вибуху.

У ході нового дослідження вчені спробували пояснити механізм формування подібних галактик. Вони об'єднали дані спостережень дослідницької місії MOSAL з чисельним моделюванням руху міжзоряного газу в галактиках. Щоб провести розрахунки, знадобилися обчислювальні потужності відразу декількох суперкомп'ютерів світу.

Проведене моделювання показало, що гігантські галактики, які розташовуються близько до Чумацькому Шляху, знаходяться в "безладі". Внутрішні об'єкти в них рухаються в різні сторони. На думку вчених, деяка частка зірок і скупчень у них були захоплені з сусідніх галактик менших розмірів. А ось далекі галактики показали менше відмінностей у внутрішніх рухах матерії.

"Моделювання показало, що у більш молодих галактик було менше часу для злиття з іншими. Це дає чітке уявлення про те, що відбувається на важливому етапі їхньої еволюції", - заявив провідний автор дослідження Аншу Гупта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені за допомогою телескопа "Хаббл" визначили, що галактика Собмреро в минулому злилася зі своєю великою сусідкою. Про це свідчить велика кількість зірок з високим вмістом металів у її гало.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі