Астероїд Рюгу може виявитися уламком більшого об'єкта з радіоактивним ядром

Поділитися
Астероїд Рюгу може виявитися уламком більшого об'єкта з радіоактивним ядром Астероїд Рюгу міг відколотися від більшого небесного тіла © JAXA
"Прабатько" астероїда містив водяний лід і органічні молекули.

Астрономи проаналізували дані, які були зібрані станцією "Хаябуса-2", і заявили про те, що астероїд Рюгу являє собою скупчення уламків більш великого небесного тіла, яке колись могло містити водний лід і органічні молекули. Крім того, на думку дослідників, у нього також могло бути внутрішнє джерело тепла у вигляді радіоактивних елементів, повідомляє N+1.

Поверхня Рюгу покрита ударними кратерами, що дозволяє дослідникам визначити його вік. Відзначається, що менша кількість кратерів вказує на менший вік небесного тіла, оскільки у метеоритів було менше часу на те, щоб впасти на його поверхню, а зіткнення з іншими об'єктами відбувалися рідше. Вчені оцінюють вік астероїда в 10-100 мільйонів років.

Дані бортової камери ONC показали, що Рюгу являє собою астероїд темного спектрального класу Cb, що відповідає переходу між об'єктами З і класу в класифікації SMASS. Це дозволяє віднести його до родини або Евлалії, або Ніси, які вважаються прабатьками багатьох астероїдів в астероїдному поясі між Марсом і Юпітером. Крім того, спектр Рюгу відповідає помірно зневодненим вуглецевим хондритам.

Валуни на поверхні Рюгу можуть бути уламками його "пробатька", оскільки деякі з них занадто великі, щоб бути речовиною, викинутою при падінні метеоритів. Крім того, небесне тіло, від якого відколовся астероїд, могло містити лід і органічні молекули, хоча пізніше вода випарувалася. Причиною цього виявився внутрішнє, а не зовнішнє джерело тепла.

На думку дослідників, батьківське небесне тіло утворилося досить рано і містило великі концентрації радіоактивних елементів, таких як алюміній-26, які могли нагрівати його зсередини, або сформувалося досить близько до Сонця, і тоді ступінь внутрішнього нагріву міг би розповісти про те, де знаходилася снігова лінія в ранній Сонячній системі.

"Хаябуса-2" буде досліджувати астероїд приблизно 1,5 року, а потім спуститься на його поверхню модуль MASCOT, на якому встановлені спектрометр, магнітометр, радіометр і камера. Після взяття проби ґрунту з поверхні Рюгу станція відправиться назад до Землі, і скине капсулу з речовиною астероїда в грудні 2020 року.

Раніше станція "Хаябуса-2" передала на Землю нові знімки астероїда Рюгу. На зображеннях видно групи валунів і велику скелю в північній полярній області астероїда. Наголошується, що апарат зробив знімки 18-20 червня, перебуваючи на відстані 200-100 кілометрів від поверхні небесного тіла.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі