Археологи виявили в Помпеях фреску з Нарцисом

Поділитися
Археологи виявили в Помпеях фреску з Нарцисом Фреска з зображенням Нарциса знайдена в атріумі одного з будинків © Parco Archeologico di Pompei
У цьому ж будинку раніше знайшли зображення Леди з лебедем.

Археологи виявили в Помпеях фреску з зображенням Нарциса, який, згідно до міфології, закохався у власне відображення. Як повідомляється на сайті Археологічного парку "Помпеї", фреска була знайдена в будинку в V кварталі Помпей.

Наголошується, що в цьому ж будинку кілька місяців тому була знайдена фреска, що зображувала Леду і лебедя. Будинок, в якому були знайдені фрески, імовірно, належав багатому торговцю і розташовувався на вулиці Везувію (via del Vesuvio).

Фреска з Нарцисом була знайдена в атріумі – центральній частині будинку, з якої можна було потрапити в інші приміщення. Дослідникам вдалося виявити сліди сходів, що вели на другий поверх. Крім того, було знайдено також підвальне приміщення, яке використовувалося для зберігання: там знаходилися вісім амфор, 10 скляних посудин і ситула (посудина для рідин).

Вчені підкреслюють, що в цьому будинку вже були знайдені і інші фрески. Наприклад, у приміщеннях поруч зі входом було знайдено зображення бога Пріапа.

Нарцис - герой давньогрецької міфології, був сином німфи, яку спокусив річковий бог. Він був дуже гарний, у нього закохувалися як чоловіки, так і жінки, але він всім відмовляв. Одним із закоханих у Нарциса був Амній, якому той прислав меч. Амній покінчив з собою на порозі будинку Нарциса і закликав богів помститися за нього. На благання відгукнулася Артеміда: під час полювання, Нарцис побачив своє відображення в річці і закохався. Він не зміг розлучитися з об'єктом своєї пристрасті і зачах (за іншою версією, покінчив із собою). На місці його смерті виросла квітка, яку потім назвали його ім'ям.

Раніше повідомлялося про те, що дослідники виявили в Помпеях незайману гробницю молодої жінки
, яка датується IV століттям до нашої ери. Вчені припускають, що гробниця належить маловивченій культурі самнітів, які жили в цьому регіоні до римлян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі