У Мексиці виявлено храм бога зі здертою шкірою - Технології - dt.ua

Археологи виявили в Мексиці храм бога зі здертою шкірою

4 січня, 2019, 09:53 Роздрукувати

Шипе-Тотека вшановували в дні весняного рівнодення.

Шипе-Тотека зображували зі здертою шкірою © N+1

Мексиканські археологи виявили в штаті Пуебла храм, який був присвячений Шипе-Тотеку (Панові зі здертою шкірою), одному з богів, яким поклонялися індіанці Мезоамерики. Як повідомляє N+1, дослідникам також вдалося знайти скульптури, що зображували бога, за яким і вдалося визначити приналежність храму.

Шипе-Тотека був богом сільського господарства, сезонного оновлення, колообігу життя і смерті, а також покровителем ювелірів. Крім того, він насилав на людей очні хвороби і запалення і винайшов війну. Він здер з себе шкіру для того, щоб нагодувати людей, тому його зображували або без шкіри, або зі здертою людською шкірою. Тіло Шипе-Тотека було наполовину жовтим, наполовину жовтувато-коричневим.

Шипе-Тотека вшановували в дні весняного рівнодення. Під час святкування заздалегідь захоплених військовополонених прив'язували до вівтаря, озброювали бутафорською зброєю і змушували зображувати гладіаторські бої з добре озброєними воїнами. Після того, як вони неминуче програвали бої, з них живцем здирали шкіру на іншому вівтарі. Протягом наступних 20 днів здерту шкіру носили жерці божества, які проводили ритуали, присвячені родючості.

Тепер же дослідники виявили храм, присвячений богу – пірамідальну основу, на північ і південь від неї два вівтаря для жертвоприношень, і три кам'яні скульптури бога. Зображення представляли собою два черепи зі здертою шкірою і тулуб, який був вкритий шкірою жертви. Вага голів становив близько 200 кілограм, а висота – 70 сантиметрів.

Кругові вівтарі були діаметром близько трьох метрів і висотою 88 і 78 сантиметрів, відповідно. Дослідники припускають, що вони були частиною великого храму, який діяв з 1260 по 1456 роки.

Читайте також: Археологи виявили можливу базу перського царя Камбіса

Раніше під час розкопок біля собору святого Юра у Львові археологи виявили фундамент, який, на думку дослідників, є частиною церкви, що стояла на цьому місці до зведення собору. Фундамент датується XIV–XV століттям.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >