Археологи виявили в Мексиці храм бога зі здертою шкірою

Поділитися
Археологи виявили в Мексиці храм бога зі здертою шкірою Шипе-Тотека зображували зі здертою шкірою © N+1
Шипе-Тотека вшановували в дні весняного рівнодення.

Мексиканські археологи виявили в штаті Пуебла храм, який був присвячений Шипе-Тотеку (Панові зі здертою шкірою), одному з богів, яким поклонялися індіанці Мезоамерики. Як повідомляє N+1, дослідникам також вдалося знайти скульптури, що зображували бога, за яким і вдалося визначити приналежність храму.

Шипе-Тотека був богом сільського господарства, сезонного оновлення, колообігу життя і смерті, а також покровителем ювелірів. Крім того, він насилав на людей очні хвороби і запалення і винайшов війну. Він здер з себе шкіру для того, щоб нагодувати людей, тому його зображували або без шкіри, або зі здертою людською шкірою. Тіло Шипе-Тотека було наполовину жовтим, наполовину жовтувато-коричневим.

Шипе-Тотека вшановували в дні весняного рівнодення. Під час святкування заздалегідь захоплених військовополонених прив'язували до вівтаря, озброювали бутафорською зброєю і змушували зображувати гладіаторські бої з добре озброєними воїнами. Після того, як вони неминуче програвали бої, з них живцем здирали шкіру на іншому вівтарі. Протягом наступних 20 днів здерту шкіру носили жерці божества, які проводили ритуали, присвячені родючості.

Тепер же дослідники виявили храм, присвячений богу – пірамідальну основу, на північ і південь від неї два вівтаря для жертвоприношень, і три кам'яні скульптури бога. Зображення представляли собою два черепи зі здертою шкірою і тулуб, який був вкритий шкірою жертви. Вага голів становив близько 200 кілограм, а висота – 70 сантиметрів.

Кругові вівтарі були діаметром близько трьох метрів і висотою 88 і 78 сантиметрів, відповідно. Дослідники припускають, що вони були частиною великого храму, який діяв з 1260 по 1456 роки.

Раніше під час розкопок біля собору святого Юра у Львові археологи виявили фундамент, який, на думку дослідників, є частиною церкви, що стояла на цьому місці до зведення собору. Фундамент датується XIV–XV століттям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі