Археологи виявили в Лаосі стародавні поховальні "глечики"

Поділитися
Археологи виявили в Лаосі стародавні поховальні "глечики" "Глечики" використовувалися для поховань тисячу років тому © Phys.org
Походження посудин залишається загадкою для вчених.

Археологи виявили в лісах Лаосу 15 нових локацій, в яких були побудовані кам'яні "глечики", що, ймовірно, використовувалися для поховань. Як повідомляє Phys.org, походження посудин, вік яких оцінюється в тисячу років, залишається загадкою для вчених.

Нові знахідки свідчать про те, що подібні "глечики" були набагато більш поширені, ніж вважали вчені. Їхнє виявлення може пролити світло на те, хто збудував ці посудини, а також на те, для чого вони були створені. У ході нового дослідження вчені виявили 137 "глечиків".

"Схоже, глечики, деякі з яких важили кілька тонн, були вирізані в кар'єрах, а потім якимось чином перевезені на місце виявлення", - заявив один з авторів дослідження Дугалд О'Райлі. Те, чому посудини були розміщені саме в цьому лісі, досі залишається загадкою для вчених. Крім того, у дослідників немає жодних свідчень існування поселень недалеко від цього місця.

У ході розкопок вчені також виявили прикрашені диски, які розташовувалися біля глечиків і, імовірно, вказували на поховання. На них були нанесені зображення концентричних кіл, людських фігур і міфічних істот. Дивно було те, що прикрашена сторона диска була розміщена вниз.

У самих похованнях були виявлені такі артефакти, як керамічні предмети, скляні намистини, залізні інструменти, прикраси і важки для ручного веретена.

"Цікаво, що ми виявили також мініатюрні копії великих глечиків, але виконані з глини. Нам хотілося б знати, чому люди виготовляли ті ж глечики, в яких ховали своїх померлих, для того, щоб поховати разом з ними", - додав о'райлі.

Раніше археологи виявили в Мехіко вежу з людських черепів, яка належить періоду імперії ацтеків. Дослідники виявили 650 черепів, які були посаджені на вапно, і близько тисячі фрагментів в циліндричній конструкції, яка розташовувалася недалеко від храму Темпл Майор, одного з головних храмів Теночтітлана.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі