В Кесарії знайдені стародавні золоті монети - Технології - dt.ua

Археологи виявили в Кесарії середньовічні золоті монети

4 грудня, 2018, 17:45 Роздрукувати

Монети датуються ХІ століттям.

Монети датуються ХІ століттям © N+1

Археологи з Управління стародавностей Ізраїлю виявили в Кесарії горщик з 24 золотими монетами, які датуються XI століттям. Як повідомляє N+1, серед знайдених монет були викарбувані у Візантійській імперії, які рідко покидали межі держави.

Під час розкопок в гавані Кесарії вчені виявили скарб, який представляв собою бронзовий горщик, в якому знаходилися 24 золотих монети і сережка. Він був захований між двома каменями в середньовічній ямі для відведення ґрунтових вод глибиною близько 1,5 метрів.

Дослідники уважно вивчили монети і виявили, що 18 з них були фатімідськими динарами з 24-каратного (чистого) золота, а інші шість монет з 22-каратного золота були виготовлені у Візантійській імперії. При цьому, п'ять із цих монет датуються періодом правління імператора Михайла VII Дуки (1071-1078) і одна — імператора Романа III (1028-1034).

Вчені підкреслюють, що візантійські монети не ходили за межами держави, тому, швидше за все, людина, яка заховала скарб, мала відношення до торгівлі з Константинополем. Подібні монети були дуже цінні в свій час, одна або дві такі монети дорівнювали річному доходу фермера.

Грунтуючись на часі карбування монет, дослідники припустили, що житель Кесарії заховав скарб незадовго до завоювання міста хрестоносцями. У 1100 році Балдуїн I став Єрусалимським королем і, щоб розширити територію королівства, почав завойовувати навколишні прибережні міста. Під час штурму Кесарії 17 травня 1101 року, коли багато її жителів були вбито або взяті в полон, скарб загубився.

Читайте також: Археологи виявили в Єгипті вісім мумій віком майже три тисячі років

Раніше під час розкопок біля собору святого Юра у Львові археологи виявили фундамент, який, на думку дослідників, є частиною церкви, що стояла на цьому місці до зведення собору. Фундамент датується XIV–XV століттям.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >