Новини археології - Археологи виявили в Грузії найдавніше виноградне вино - Технології - dt.ua

Археологи виявили в Грузії найдавніше виноградне вино

14 листопада, 2017, 14:42 Роздрукувати

Вік вина оцінюється у вісім тисяч років.

Найдавніше вино було виготовлено вісім тисяч років тому

Міжнародна група археологів виявила залишки виноградного вина на кераміці, яка була знайдена на території Грузії. Виявлений посуд був виготовлений 7890 – 8020 років тому, що свідчить про те, що виноробство виникло на 600-1000 років раніше, ніж передбачалося. Про свою знахідку дослідники повідомили в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Фрагменти кераміки знайшли при розкопках поселень Гадачрилі-гора і Шулавері-гора. Вони відносяться до археологічної культури Шулавері-Шому, що виникла невдовзі після глобального похолодання 6200 року до нашої ери. Представники цієї культури будували круглі глинобитні будівлі, розводили велику рогату худобу і свиней, робили знаряддя з обсидіану і обробляли культурні рослини, включаючи пшеницю, ячмінь і виноград. Кераміку вони прикрашали об'ємними пластичними елементами.

Дослідники проаналізували фрагменти 19 глиняних посудин і зразки грунту, взяті поблизу від знайденої кераміки. Дослідники виявили у восьми зразках глини сліди винної кислоти і її солей — виноградний сік містить значну кількість цієї кислоти. У відповідних зразках грунту вміст винної кислоти виявився набагато нижчим. Крім того, у фрагментах кераміки знайшли солі лимонної, яблучної і янтарної кислот. У ґрунті виявили також частки крохмалю, останки плодових мушок і сліди виноградного пилку, при цьому на поверхні землі його не виявилося.

Раніше найдавнішим вином вважали зразки, знайдені у 1960-х роках в поселенні Хаджі Феруз Тепе на північному заході сучасного Ірану. Їхній вік — від 7 000 до 7 400 років.

Читайте також: Археологи виявили незвичайну печатку в похованні давньогрецького воїна

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найдавнішу казку.На думку дослідників, найстаріша казка у світі бере свій початок ще в Бронзовій добі, і зараз їй близько шести тисяч років.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >