Археологи виявили останки найдавнішого рибалки на Землі

Поділитися
Археологи виявили останки найдавнішого рибалки на Землі Вік останків оцінюється в 12 тисяч років
Вік останків становить 12 тисяч років.

Вчені виявили на одному з островів в Індонезії останки жінки, яка була похована разом з рибальськими гачками близько 12 тисяч років тому. Про свою знахідку дослідники повідомили в журналі Antiquity.

Поховання приблизно в два рази старше, ніж інші могили, в яких були знайдені однозначні свідчення використання гачків і рибальських снастей. Останки жінки були прикрашені цілою "гірляндою" з гачків, виточених древніми майстрами з раковин молюсків, а неподалік від могили стародавнього рибалки вчені знайшли ціле "кладовище" решток морської фауни, де було поховано понад 28 тисяч кісток риб, птахів, ящірок та інших тварин, що мешкають під водою або на березі.

Цю рибу, судячи з усього, мешканка печери та її родичі ловили за допомогою двох типів гачків – класичних риболовецьких снастей, схожих за формою на латинську літеру J, і так званих гачків, що обертаються , схожих за формою на розірване коло. Такі гачки сьогодні популярні серед рибалок-любителів, оскільки риба не може їх проковтнути і вони зазвичай чіпляються за них губою або куточком рота, не пошкоджуючи зябра і внутрішні органи.

За словами дослідників, наявність цілого намиста з гачків каже одразу про кілька речей. По-перше, воно свідчить про те, що море і риба грали величезну роль у житті стародавніх мешканців Південно-Східної Азії – вони, швидше за все, обожнювали їх і вважали частиною свого потойбічного світу.

По-друге, сам факт того, що вони були знайдені в могилі представниці "слабкої статі", в черговий раз говорить про те, що жінки кам'яної доби брали участь у пошуку їжі і в інших справах нарівні з чоловіками, у чьому раніше сумнівалися антропологи, вивчають традиції сучасних племен Мікронезії, Полінезії і островів Південно-Східної Азії.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найдавнішу казку.На думку дослідників, найстаріша казка у світі бере свій початок ще в Бронзовій добі, і зараз їй близько шести тисяч років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі