Апарат New Horizons почав інтенсивну передачу даних про Плутон

Поділитися
Апарат New Horizons почав інтенсивну передачу даних про Плутон New Horizons почав інтенсивну передачу даних про Плутон
На передачу десятків гігабайт даних піде близько року.

Космічна станція New Horizons почала інтенсивну передачу даних про Плутон, які вона зібрала в ході прольоту повз карликову планету в липні цього року. На те, щоб передати декілька десятків гігабайт даних, піде близько року. Станція надішле на Землю спектральні, фотографічні, атмосферні та інші дані зі швидкістю до чотирьох кілобіт в секунду. Дані, які були зібрані станцією, допоможуть ученим зрозуміти природу і еволюцію Плутона і Харона.

На даний час New Horizons знаходиться на відстані більше трьох мільярдів кілометрів від Землі. Інформація поширюється зі швидкістю світла, але до Землі вона доходить за 4,5 години. На даний момент NASA отримало близько п'яти відсотків даних, зібраних апаратом.

На Землі дані з New Horizons приймають три антенні станції NASA, розташовані в Мадриді (Іспанія), Голдстоуні (Каліфорнія, США) і Канберрі (Австралія). Всі разом вони утворюють систему антен Deep Space Network, робота якої координується Центром космічних польотів імені Джорджа Маршалла у місті Хантсвілл (штат Алабама, США).

Читайте також: У надрах Плутона може існувати рідкий океан - NASA

Незабаром фахівці NASA мають отримати нові знімки, зроблені космічним апаратом.

New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону - в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі