Аномально спекотна погода стане нормою до 2025 року – вчені

Поділитися
Аномально спекотна погода стане нормою до 2025 року – вчені На думку вчених, спекотна погода стане нормою вже через 10 років © solium.ru
Встановлення нового кліматичного режиму неминуче, навіть якщо людство повністю припинить викидати парникові гази.

Вчені заявили про те, що надзвичайно теплі зими і аномально спекотні літні сезони можуть стати нормою до 2025 року, якщо кількість викидів парникових газів не знизиться, і до 2040 року – при виконанні всіх кліматичних зобов'язань. Висновки вчених були опубліковані в журналі Bulletin of the American Meteorological Society.

У рамках дослідження вчені вивчили те, коли поточні кліматичні аномалії стануть нормою. Під "нормою" дослідники розуміють процеси, за яких аномально спекотні або холодні сезони будуть зустрічатися більш ніж у 50% випадків протягом наступних 20 років.

Керуючись цією ідеєю, вчені проаналізували те, як буде змінюватися погода в Австралії і в світі в наступні кілька десятків років, використовуючи минуле літо в якості "глобального" орієнтира, і аномально спекотне літо 2013 року – для Австралії.

Читайте також: Давні люди навчилися користуватися вогнем завдяки змінам клімату - вчені

Згідно з висновками вчених, літо 2015 року буде нормою майже для всіх варіантів розвитку подій до 2040 року. Це відбудеться в залежності від активності людства в боротьбі з парниковими газами або на початку 2020 років, якщо нічого не буде зроблено, або ж у 2030 роках, якщо Паризькі кліматичні угоди будуть виконані.

Дослідники підкреслюють, що подібні зміни погодних умов стануть нормою не відразу. Деякі регіони, наприклад Австралія і Арктика, постраждають першими, в інших регіонах температура буде аномально спекотною протягом усього року до кінця століття. В цілому, понад 98% куточків суші стануть аномально секотнити при відсутності контролю за викидами до 2100 року, близько 72% - при максимальному скороченні вироблення парникових газів.

Раніше повідомлялося про те, що вчені склали карту регіонів Землі, які найбільше постраждали від змін клімату. При складанні карти науковці використовували супутникові дані, отримані в період з 2000 по 2013 рік. Карта була створена на основі аналізу температури повітря, доступності води, а також хмарного покриву. Вчені здійснили розрахунки для кожної окремо взятого ділянки суші в 5 квадратних кілометрів. Деякі ділянки Землі, наприклад Антарктика і Сахара, не були класифіковані через свою безплідність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі