Аналіз пилу з комети Чурюмова-Герасименко допоміг вченим розкрити таємниці народження Землі

Поділитися
Аналіз пилу з комети Чурюмова-Герасименко допоміг вченим розкрити таємниці народження Землі Вчені проаналізували пил з комети Чурюмова-Герасименко © NASA
Вчені дослідили частки пилу, які були зібрані зондом "Розетта".

Команда місії "Розетта" опублікувала перші результати аналізу частинок пилу, які були спіймані зондом під час обльоту комети Чурюмова-Герасименко. Пил допоміг вченим зрозуміти, як формувалися "зародки" Землі та інших планет. Висновки вчених були опубліковані в журналі Nature.

За словами вчених, "Розетта" стежила за пилом з комети фактично з моменту свого прибуття до неї у серпні 2014 року. Зонд зібрав достатню кількість пилу для того, щоб дослідники змогли проаналізувати те, наскільки різноманітним був його склад в перші дні життя Сонячної системи, коли комети Чурюмова-Герасименко була утворена.

В результаті було встановлено, що пил в надрах комети був вкрай різноманітним за своїми властивостями, масою та розмірами. Дослідники выяваили як невеликі і щільні зерна матерії еліпсоїдної форми, так і досить великі і пухкі конгломерати розмірами в декілька мікрометрів, що виникли в результаті злиття декількох часток пилу, а також частки середніх розмірів.

Як заявляють учені, склад пилу можна порівняти зі своєрідним матрьошкою з поступово зростаючих за своїми розмірами частинок, що підтверджує одну з найпопулярніших на сьогодні теорій про те, що "космічна галька" і більші фрагменти порід формувалися в результаті послідовного зчеплення і злиття зерен пилу один з одним під дією електростатичних сил.

Раніше повідомлялося про те, що зонд Philae знайшов на поверхні комети 67Р (Чурюмова-Герасименко) 16 органічних сполук, насичених вуглецем і азотом, в тому числі 4 сполуки, які раніше не було виявлено на кометах. На думку вчених, наявність таких складних молекул в кометі, яка утворилася в період зародження Сонячної системи, свідчить про те, що хімічні процеси могли зіграти основну роль у сприянні формуванню умов для виникнення життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі