Американські астрономи зібрали найбільший каталог галактик у Всесвіті - Технології - dt.ua

Американські астрономи зібрали найбільший каталог галактик у Всесвіті

24 вересня, 2013, 12:40 Роздрукувати

Новий каталог галактик, випущений в рамках проекту Galaxy Zoo 2, налічує 304122 об'єкти, що майже в десять разів більше, ніж в опублікованому у 1989 році Каталогу основних галактик.

Вчені склали каталог, який включає більше 300 тисяч галактик

Група вчених, що керують проектом Galaxy Zoo, склала каталог, який включає понад 300 тисяч галактик, класифікованих за будовою силами добровольців з усього світу.

У цьому каталозі нам вперше вдалося зібрати таку кількість інформації про популяції галактик. Люди по всьому світу вже починають досліджувати ці дані, щоб уточнити уявлення про типи галактик.

З лютого 2009 року по квітень 2010 року понад 83 тисячі добровольців, які брали участь у проекті Galaxy Zoo 2, переглядали знімки, отримані телескопом обсерваторії "Апач-пойнт" у Нью-Мексико (США) в рамках Слоанівського цифрового огляду неба (Sloan Digital Sky Survey, SDSS). Добровольці описували будову галактик, в тому числі відзначаючи такі риси, як наявність спіральних рукавів або перемички в ядрі галактики. Особливості будови галактик цікаві тим, що дозволяють дізнатися про їхню еволюцію.

Всього учасники проекту класифікували понад 300 тисяч найбільш яскравих і великих галактик з бази даних SDSS. За оцінками керівників проекту, в однієї людини на цю роботу пішло б приблизно 30 років. Порівнявши частини отриманого каталогу з меншими за розміром каталогами, складеними професійними астрономами, вчені впевнилися, що класифікації у 90% випадків збігаються.

Кількість даних, які отримують астрономи з сучасних телескопів, величезна, а комп'ютерні алгоритми не здатні впоратися із завданнями визначення структур галактик. Проект Galaxy Zoo був запущений в 2007 році з метою скласти класифікацію будови більше мільйона галактик, знімки яких були отримані в рамках SDSS. Спочатку добровольці займалися лише грубою класифікацією, розділяючи зображення еліптичних, спіральних і об'єднаних галактик. !zn

Читайте також:

Телескоп NASA зняв фільм про 13 років з життя чорної діри

Всесвіт, можливо, зовсім не розширюється: вчені запропонували теорію "космічного піаніно"

Новий телескоп вперше дозволив розглянути зародки гігантських зірок (ФОТО)

За матеріалами: РИА Новости /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №18, 18 травня-24 травня Архів номерів | Зміст номеру < >