Американець випадково знайшов рештки "кузена" Лохнеського чудовиська

Поділитися
Американець випадково знайшов рештки "кузена" Лохнеського чудовиська Американський мисливець випадково знайшов новий вид еласмозавра
Морський ящір жив на місці сучасної Північної Америки близько 70 мільйонів років тому.

Американський мисливець випадково виявив у горах штату Монтана останки незвичайного морського ящера, який мешкав у морях на місці сучасної Північної Америки близько 70 мільйонів років тому. Про знахідку повідомляється в Journal of Vertebrate Paleontology.

Як відзначають дослідники, на те, щоб витягти з землі рештки тварини, знадобилося три дні. Після чого виявилося, що знайдена істота жила не на суші, а у воді і є новим видом еласмозаврів – довгошиїх морських рептилій, що населяли моря Землі за часів крейдяного періоду. Незважаючи на свою приналежність до еласмозаврів, шия у знахідки була короткою – її довжина становила всього два з лишком метри.

Невелика кількість хребців у цієї рептилії, що отримала ім'я Nakonanectes bradti, здивувала вчених, оскільки вона вказує на те, що в морях крейдяного періоду існували еласмозаври як з короткою, так і довгою шиєю. Це суперечить уявленням про їхню еволюцію, оскільки вчені вважали, що предки цих прототипів Лохнеського чудовиська мали коротку шию, яка поступово збільшувалася в довжині у міру пристосування еласмозаврів і їхніх родичів з числа плезиозаврів до їхнього середовища проживання.

За словами дослідників, відкриття свідчить про те, що еласмозаври могли займати різні екологічні ніші, що свідчить про їхнє процвітання незадовго до завершення ери динозаврів, і що їхня еволюція могла проходити різними шляхами під дією кардинально різних умов середовища існування, в яких жили їхні предки.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили рештки унікального арктичного динозавра, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл". У довжину даний динозавр досягав близько 7,5 м. У часи Ugrunaaluk kuukpikensis Арктика була вкрита хвойними лісами, а середньорічна температура була +7 градусів за Цельсієм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі