US Open: Серена Вільямс захистила титул, здобувши п'яту перемогу у кар'єрі на домашньому турнірі © Anton Golubev/Reuters
Американська тенісистка взяла реванш у білоруски Вікторії Азаренко за поразку на нещодавньому турнірі у Цинцинатті.

Американка Серена Вільямс обіграла у фіналі US Open білоруську тенісистку Вікторію Азаренко 7:5, 6:7 (6:8), 6:1.

Ця перемога принесла Вільямс сімнадцятий титул "Великого Шолома" у кар'єрі і другий у сезоні - раніше, на початку літа-2013 вона перемагала на Ролан Гаррос. Вільямс стала п'ятиразовою чемпіонкою US Open, вигравши турнір вдруге поспіль. У минулому році вона також перемогла у фінальному матчі Азаренко.

У нинішньому сезоні Азаренко обігравала імениту суперницю на турнірі у Цинцинатті, який передував US Open, а також на початку року у Досі. Ці дві поразки коштували Вільямс двох титулів, проте в цілому, ніяк не позначилися на її становищі на вершині світового рейтингу. Тим не менш, для Азаренко це був хороший шанс вперше у кар'єрі перемогти на Великому Шоломі, а також принести історичну перемогу для своєї країни.

Проте Вільямс виграла перший сет, давши зрозуміти, що не так вже і легко для супер-блондинки. Втім, білоруска не здавалася - на тай-брейку другої партії вона зрівняла рахунок. У вирішальному сеті господиня корту двічі зробила брейк і довела матч до підсумкової перемоги. Фінальна зустріч тривала 2 години 45 хвилин.

Зазначимо, що 9 вересня US Open завершиться фінальною зустріччю у чоловічій сітці між Рафаелем Надалем і Новаком Джоковичем.

У новому рейтингу WTA на його вершині не відбулося жодних змін - Вільямс впевнено лідирує, на другому місці - Азаренко, третя - Марія Шарапова. Тішить, що українка Еліна Світоліна знову продемонструвала прогрес, піднявшись на дві позиції - з 43-ї на 41-шу. Це - черговий рекорд талановитої українки. !zn