Український плавець Романчук завоював "золото" чемпіонату світу

Український плавець Романчук завоював "золото" чемпіонату світу Романчук переміг на короткій воді © НОК України
Українець переміг на короткій воді.

Український плавець Михайло Романчук завоював "золото" чемпіонату світу на короткій воді в Гуанчжоу в запливі на 1500 метрів вільним стилем.

Після успішних кваліфікаційних запливів у фіналі українця чекала боротьба з діючим олімпійським чемпіоном Грегоріо Пальтріньєрі.

Італієць тримав високий темп у першій половині запливу і навіть йшов на оновлення власного рекорду світу. Незважаючи на це, Романчук не відставав від суперника і тримався на відстані однієї секунди.

У підсумку Пальтріньєрі почав втрачати швидкість, українець зрівнявся з ним і на фінішних 50 метрах вирвав "золото" з новим рекордом чемпіонату світу - 14:09.14.

Україна завоювала свою першу медаль на турнірі в Гуанчжоу, а також "золото" Романчука стало першим за шість років для нашої команди на чемпіонатах світу на короткій воді. Востаннє на найвищу сходинку п'єдесталу піднімалася Дарина Зевіна в 2012 році в Стамбулі, Туреччина (200 метрів на спині).

Раніше повідомлялося про те, що Романчук не має наміру змінювати громадянство.