Українка Білодід стала чемпіонкою світу з дзюдо

Українка Білодід стала чемпіонкою світу з дзюдо Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо © XSport.ua
17-річна спортсменка перемогла титулованих дзюдоїсток.

Українка Дарья Білодід взяла "золото" на чемпіонаті світу з дзюдо в азербайджанському Баку.

У півфінальній сутичці у категорії до 48 кг 17-річна спортсменка перемогла чинну олімпійську чемпіонку аргентинку Паулу Парету. Білодід в кінцівці бою виконала прийом на ваза-арі і впевнено оборонялася до закінчення часу.

У фіналі Білодід перемогла чинну чемпіонку світу японку Фуну Танакі. Перемогу Дарині принесло підсікання в середині бою, якє було оцінено іппоном.

Таким чином, Дарина стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо. На момент перемоги їй виповнилося 17 років і 11 місяців.

Попередній рекорд належав японці Рийоко Тамурі, яка виграла "золото" у 1993 році в 18 років і 1 місяць.

Нагадаємо, в квітні нинішнього року в Ізраїлі відбувся чемпіонат Європи з дзюдо, на якому Єлизавета Каланіна стала бронзовим призером у категорії до 78 кг, а в категорії до 48 кг Марина Черняк також зуміла завоювати бронзову нагороду. На осінньому чемпіонаті світу 2017 року в Будапешті збірна України з дзюдо не зуміла виграти жодної медалі.

Раніше повідомлялося про те, що українська дзюдоїстка Білодід виграла Гран-прі Хорватії.