Українці виграли "срібло" і "бронзу" на Елітних інтелектуальних іграх

Українці виграли "срібло" і "бронзу" на Елітних інтелектуальних іграх Пономарьов зайняв друге місце © chessvibes.com
Призерами змагань стали Руслан Пономарьов та Вікторія Мотричко.

Українці завоювали дві медалі на Елітних інтелектуальних іграх, які в ці дні проходять у китайському Хуайані.

Срібну нагороду завоював шахіст Руслан Пономарьов. Українець підійшов до фінішу турніру зі швидких шахів (рапід) з таким же результатом, як і у азербайджанця Шахріяра Мамедьярова. Цікаво, що у двох гросмейстерів збіглися не тільки очки, але і додаткові показники. Шахістам довелося грати партію тайбрейку.

Азербайджанець вибрав білий колір фігур і п'ять хвилин часу з зобов'язанням перемогти, Пономарьова ж при чотирьох хвилинах влаштовувала нічия. Але українець програв партію і посів друге місце.

"Бронзу" виборола Вікторія Мотричко, яка стала третьою на турнірі з бліцу в шашках. У 19-ти партіях українка лише одного разу програла, 11 раз зігравши внічию і здобувши 7 перемог. У підсумку Мотричко набрала 25 очок, на 7 балів відставши від росіянки Дар'ї Ткаченко і на 1 бал - від ще однієї представниці Росії Айгуль Ідрісової.

Зазначимо, що на Елітних інтелектуальних іграх представлені п'ять видів спорту: брідж, шахи, шашки, го та сянци. Участь у змаганнях беруть 143 спортсмени з 43 країн світу. Змагання триватимуть до 3 березня.

Нагадаємо, в листопаді жіноча збірна України завоювала "срібло" чемпіонату Європи з шахів.