Українське "Сонечко" на небі Барселони

Поділитися
Будь-якому мандрівнику в далеких подорожах приємно зустріти нагадування про Батьківщину - буде це українська страва в меню європейського ресторану чи синьо-жовтий прапор на балконі будівлі. У Барселоні українців живе чимало.

Будь-якому мандрівнику в далеких подорожах приємно зустріти нагадування про Батьківщину - буде це українська страва в меню європейського ресторану чи синьо-жовтий прапор на балконі будівлі.

У Барселоні українців живе чимало. Сумуючи за сонечком рідної землі, деякі з них вирішили забрати кілька його промінців до Каталонії.

"Це не лише крамниця, в якій можна купити якісь українські продукти. Люди сюди приходять просто поспілкуватися. Це ніби шматочок України", - пояснює Олег, один із власників українського магазину "Сонечко" в Барселоні

Хтось може сприймати магазин лише як джерело отримання прибутку, особливо зважаючи на екзотичний для Каталонії асортимент товарів. Але це тільки на перший погляд. Для власниці Раїси Волги з синами це спочатку був спосіб контактування з Україною. З часом ближчими до України стали і відвідувачі, незалежно від їхньої національності. Але шлях до цього був не таким коротким.

Майбутня власниця крамнички пані Раїса приїхала з синами до Іспанії у 2001-му, а ідея долучитися до "безхмарної" торгівлі виникла в неї у 2006-му.

Кілька років до цього вона працювала в Ізраїлі, що й підштовхнуло жінку забрати дітей з собою і жити за кордоном завжди.

Самі "сонячні підприємці" родом із Луганської області. Тепер там живе їхній батько. Діти час від часу його провідують.

Уже тут пані Волга познайомилася з іспанцем, із яким прожила у шлюбі 8 років. З часом вільна натура і бажання самостійності в жінки перемогли. Одним із виявів прагнення до незалежності стала ідея створити магазин з українською продукцією.

З юридичним оформленням проблем не виникло. Родині навіть дали кредит на відкриття. І це було дуже доречно, адже саме тоді пані Раїса виплачувала іпотеку за квартиру. Постало головне завдання - підібрати назву для диво-крамнички. Бо кажуть же: як сонце назвеш, так воно й світитиме. Любляча мати з синами згадали, як лагідно називали одне одного - "сонечко". Так і вирішили

Завітавши до "Сонечка", відчуваєш себе у звичайній українській крамниці. Тут є і продовольчі товари - від печива до консервів, і одяг, і прикраси з національною символікою, і книжки.

Якщо комусь закортить чогось більш оригінального, можна замовити.

Власникам "Сонечка" пропонували футболки з написами на підтримку Путіна, але вони відмовилися. Проте продукції на кшталт "Ла-ла-ла-ла" також сказали "ні"

Раніше у крамниці були наймані працівники, але з грудня минулого року пані Раїсі тут здебільшого допомагає син Олег із братами. Їм жінка довіряє, їм же планує передати керівництво "сонячною справою".

Сама пані Раїса продовжує досліджувати нові сфери і, маючи завзятих помічників у магазині, вже почала розкривати нові грані своєї особистості. Тепер вона цікавиться цілительством й інструктує, "як одружитися з мільйонером". Навіть під час розмови намагається дати поради.

Поштовхом до такого перепрофілювання стали прохання допитливих покупців, що замовляли книжки з психології. Везла для інших - зацікавилася сама.

Крім книжок, на "зміну фаху" пані Волгу надихнули і численні біженці, зокрема з України, що просили в неї допомоги. Усвідомлення ширшої місії магазину прийшло згодом, адже продаж товарів - тільки один бік монети. Це ще й місце, де можна поговорити і поділитися новинами.

Сюди приходять як постійні клієнти, так і туристи. Покупці - не лише українці, а й іспанці, бо вони теж ласі до українських смаколиків, зокрема вареників, пельменів, ікри, пива, копченої риби.

Коли на барселонській вулиці "засвітило" українське "Сонечко", ним зацікавились і місцеві видання, у тому числі телеканали. І тут не йдеться про прогноз погоди. Історії людей, котрі не забувають свою рідну землю, часто з'являються в іспанських медіа.

Після Майдану і загострення ситуації в Криму та на Сході Україну добре знають, і навіть більше - цікавляться, пропонують допомогу. Не лише українці, а й іспанці та каталонці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі