Золочений пістолет, або Про ще одну знахідку помаранчевого маркетингу - Соціум - dt.ua

Золочений пістолет, або Про ще одну знахідку помаранчевого маркетингу

27 травня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №20, 27 травня-3 червня

Мені невідоме ставлення Віктора Ющенка до зброї. Можу лише здогадуватися: якщо воно й існує, то в мікроскопічному ступені порівняно з бджолами або демократією...

Мені невідоме ставлення Віктора Ющенка до зброї. Можу лише здогадуватися: якщо воно й існує, то в мікроскопічному ступені порівняно з бджолами або демократією. А ще гадаю, що йому відомий старий, але дуже популярний колись анекдот. Вночі у віконце будинку на карпатській полонині голосно стукають. «Хто там?» — «Це ми, червоні енкаведисти. Тут живе Степан Бандера?» — «Так-так-так», — відповів кулемет... Це минуле стало реальністю. У вигляді натурального пістолета «Так!».

Інкрустовану золотом зброю з написами «Так!» і «Вірю, знаю, можемо!» випустив партією у кількості 1000 одиниць вінницький завод «Форт». Окрім позолоти стовбура, курка з запобіжником і викарбованих гасел, звичайний резиностріл прикрашений ще й підковою на затворі. Звісно, вартість такої пукалки виявилася вчетверо дорожчою за звичайну зброю. І стала найдорожчим чи то нагадуванням про Майдан, чи то черговим кітчем на кшталт горілки «Так!» і матрьошок із Ющенком, які ховають усередині Кучму з Кравчуком або Тимошенко з Порошенком.

Наскільки вдалим є маркетинговий хід вінницьких зброярів, однозначно відповісти вагаюся. Насамперед — через досить похмуру властивість предмета, що став носієм революційної символіки. Директор заводу Віктор Писаренко, звісно, дотримується іншої думки. Мовляв, пістолет, що стріляє несмертельними гумовими кулями, дуже навіть співзвучний безкровній помаранчевій революції. Саме тому, стверджує, ідея його створення і народилася у нинішнього вінницького губернатора Олександра Домбровського. Саме він, виявляється, і замовив спочатку партію муляжів «Фортів» із революційними написами як сувеніри для натхненників і героїв революції на Майдані. Зокрема для міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та голови СБУ Олександра Турчинова, у кабінетах яких ці вироби було помічено. Після чого МВС санкціонувало виробництво вже немуляжного помаранчевого пістолета.

Напевно, не жінці судити, чи чекає на таку продукцію комерційний успіх. Та як журналіст знаю, що справжні цінителі чоловічих іграшок на кшталт безвідмовних помповиків і тюнінгованих «магнумів» просто не довіряють зброї дешевшій за 10 тисяч доларів. А для менш заможних вже й тисяча у.о. за такий пістолет «що занадто, те не здраво». Адже його не можна придбати навіть як подарунок. Хіба що заплатити й одержати на руки чек з коробкою-упаковкою, тоді як саму зброю видадуть лише майбутньому власнику після пред’явлення відповідного дозволу з органів. А його одержання, судячи з досвіду чоловіка, — справжнє ходіння по муках.

Вочевидь, помаранчеві пістолети зможуть уписатися лише в нагородну нішу. Не настільки престижну, як медаль «Видатному учаснику помаранчевої революції», але й не рівня посвідченням учасників тієї ж революції, які вільно продаються на київському Майдані за три гривні. Щоправда, поки що уряд утримується від придбання помаранчевих пістолетів на подарунки та сувеніри. Можливість такого цільового замовлення заперечив і начальник обласного УМВС Василь Дремлюга. Та все ще може бути. Що найбільше й бентежить.

Адже нагородна зброя — не лише символічна річ, яка має лежати в сейфі, причому окремо від патронів. Це й та сама рушниця по Чехову, що обов’язково має вистрілити в останньому акті. Досить згадати харківського депутата Кононенка, генералів Рохліна та Кравченка, міністра Кирпу... Так, вони звели рахунки з життям із бойових пістолетів. Ну а директор Артемівського заводу шампанських вин? Куля — вона й у Африці куля, і гумова — теж куля, хоч тричі обзивай її безкровною.

Прийняти в нагороду зброю може, напевно, тільки людина, котра відчуває від володіння нею не відразу, як варто було б будь-якому цивільному, а задоволення. Яке саме по собі вже є прихованою схильністю до агресії. Навіть на рівні зняття з позолоченого запобіжника і пересмикування вороненого затвора, здатного переважити всі інші аргументи на світі.

От ви можете уявити собі Віктора Ющенка з пістолетом, нехай навіть і нагородним, у руках? Чи Юлю Тимошенко, хоч би що вона там раніше казала про відстріл «зайців», які «пристрибають» до неї з наручниками наперевіс?

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво