Зісельс: Рівень антисемітизму в Україні нижчий, ніж в Росії чи Західній Європі - Соціум - dt.ua

Зісельс: Рівень антисемітизму в Україні нижчий, ніж в Росії чи Західній Європі

14 січня, 2010, 16:30 Роздрукувати Випуск №1, 14 січня-22 січня

Рівень антисемітизму в Україні є таким самим, як у решті країн Східної Європи, при тому антиєврейс...

Рівень антисемітизму в Україні є таким самим, як у решті країн Східної Європи, при тому антиєврейські настрої у цьому регіоні є істотно слабшими, ніж в РФ чи Західній Європі, заявив голова Асоціації єврейських організацій і общин України Ваад Йосиф Зісельс в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

«Рівень антисемітизму в Україні сьогодні аналогічний його рівню у східноєвропейських країнах і набагато нижчий, ніж у Західній Європі та Росії». — заявив громадський діяч.

На його думку, істотна кількість антисемітських висловлювань в неформальній обстановці не є індикатором реальних суспільних настроїв.

«Не можна судити про рівень антисемітизму в країні за висловлюваннями на форумах і під час неофіційних обговорень. Далеко не всі форуми відображають атмосферу в суспільстві, швидше — «суспільну каналізацію». Питання не в тому, чи існує антисемітизм у побутовій свідомості, а в тому, наявний він у мейнстримі суспільного і державного життя — чи витіснений загальними зусиллями на його периферію, на марґінес, у стічну канаву, де йому, власне, й місце», — заявив Йосиф Зісельс.

При тому він визнав, що в Україні мають місце помітні прояви ксенофобських настроїв.

«Я займаюся організацією моніторингу антисемітизму і ксенофобії на пострадянському просторі вже близько 20 років. А тому можу з усією відповідальністю заявити, що проблема проявів ксенофобії в нашій країні нині гостріша, ніж проблема антисемітизму, що свідчить про певні трансформації в системі негативних установок і стереотипів частини українського суспільства», — констатував Йосиф Зісельс.

Детальніше читайте в інтерв’ю Михайла Штернгеля з Йосифом Зісельсом у свіжому номері «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво