Житловий інспектор зайде до квартири без рішення суду і вашого дозволу (законопроект) - Соціум - dt.ua

Житловий інспектор зайде до квартири без рішення суду і вашого дозволу (законопроект)

9 червня, 2011, 12:16 Роздрукувати

Проект Житлового кодексу передбачає створення в Україні Житлово-комунальної інспекції, співробітники якої отримають право безперешкодного доступу до квартир і будинків жителів.

"Остання редакція законопроекту Житлового кодексу дозволяє цим інспекторам, простіше кажучи, без дозволу залізти у спальню до людини», - звертає увагу народний депутат від фракції НУНС, член парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і ЖКГ та регіональної політики Віктор Матчук. Його цитує прес -служба "Нашої України".

На переконання депутата, надання житлово-комунальним інспекторам такого права суперечить Конституції України. Отже цю норму має бути виключено з Житлового кодексу.

Депутат також повідомив, що до функцій житлово-комунальних інспекторів, зокрема, увійде огляд помешкання. «Певна логіка в цьому є, і такі функції, в принципі, потрібні. Інспектор, наприклад, повинен мати можливість перевірити, чи не знесла людина несучу стіну, чи не змінила систему опалення, не зробила якусь іншу дію, що загрожує їй самій або сусідам. Але підкреслюю - це має відбуватися виключно за згодою господарів квартири або за санкцією суду», - сказав він.

Зазначимо, згідно з проектом Житлового кодексу України (реєстраційний номер 2307-д), підготовленим до другого читання і розданим депутатам для ознайомлення, Держжитлокомунінспекція має право безперешкодного доступу в установленому порядку до об'єктів житлового фонду та житлово-комунального господарства незалежно від форми власності.

При цьому, хто буде встановлювати порядок безперешкодного доступу до квартир громадян, у законопроекті не прописано. Щоправда, у ньому наголошується, що "порядок здійснення державного нагляду і контролю у сфері житлово-комунального господарства визначається центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства".

Окрім того законопроект передбачає написання "Положення про Держжитлокомунінспекцію", яке затверджується Кабінетом міністрів України.

Серед авторів цього законопроекту - нинішні градоначальники Києва і Севастополя Олександр Попов та Володимир Яцуба.

Нагадаємо, проект Житлового кодексу готують до другого читання, незважаючи на протести громадськості та зауваження експертів.

Вже завтра відбудеться розширене засідання Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Верховної Ради, на якому буде обговорюватися питання про підготовку проекту Житлового кодексу України до другого читання.

Законопроект пройшов перше читання і був прийнятий за основу, але 7 лютого - відкликаний після великої кількості зауважень і протестів громадських організацій. Тільки від депутатів надійшло 549 пропозицій та зауважень, а 20 громадських організацій підписали «Маніфест проти житлового рабства», провівши акцію протесту під стінами ВР.

ZN.UA вже писало про те, що Кодекс створено під інтереси забудовників та створених ними «керуючих компаній». Цим кодексом власники житла фактично позбавляються права самостійно вільно ним керувати.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >