Жити стало краще, жити стало веселіше?..

Поділитися
Туристична статистика — штука ду-у-у-же лукава. Та якщо не полінуватися й порівняти хоча б кілька цифр, висновки можна зробити цілком правдоподібні...

Туристична статистика — штука ду-у-у-же лукава. Та якщо не полінуватися й порівняти хоча б кілька цифр, висновки можна зробити цілком правдоподібні. І, на жаль, дуже невтішні. Що вкотре підтвердили оприлюднені дані про динаміку турпотоків в Україні за дев’ять місяців 2007 року.

Держслужба туризму і курортів рапортує: за дев’ять місяців нинішнього року Україну відвідали 17, 9 млн. іноземних туристів, що на 24% більше, ніж за аналогічний період 2006-го. Але є одне велике «але»: туристами можна іменувати, м’яко кажучи, далеко не всіх вищезазначених осіб. Тому що ці дані надані Держприкор­донслужбою, яка фіксує абсолютно всіх іноземців, котрі перетнули кордон нашої держави і переважно туристами не є, отож дивідендів вітчизняній індустрії гостинності, безумовно, не приносять.

Цей факт більш ніж переконливо підтверджують такі цифри. За згаданий період 2007-го туристичні підприємства України обслужили лише трохи більше двох мільйонів чоловік. З них подорожували нашою країною або відпочивали на наших курортах усього 304 тис. іноземців і 1,5 млн. українців. Навіть якщо ми помножимо ці цифри на два (експерти стверджують, що турфірми занижують звітність, як мінімум, на третину: інакше їм просто не вижити в умовах нашого податкового і т.п. пресингу), потішать вони мало. Погодьтеся, це зовсім не та кількість «організованих» гостей, якою можна було б пишатися державі з таким потужним курортно-туристичним потенціалом.

88% іноземців, які приїжджали до нас, зареєстровані Держприкордонслужбою як «приватні туристи». Майже дві третини в’їзного потоку — громадяни країн СНД. Третина іноземців, які приїжджали в Україну, — громадяни РФ. Про що це свідчить? Знову ж таки, про те, що чимало цих людей туристами можна назвати з величезною натяжкою. Бо їдуть вони в Україну або до родичів, або у справах комерції.

На невеселі думки наводить і структура виїзного туризму. У 2007-му українці, відповідно до тієї ж таки Держприкордонслужби, стали активніше подорожувати за кордон: за дев’ять місяців нинішнього року з країни виїхали 13,3 млн. наших співвітчизників, що на 4% більше, ніж за аналогічний період 2006-го. При цьому організованих туристів серед них було всього 11%, 85% — «приватники». Це по-перше. По-друге, більш як третина тих, хто виїжджав, відвідували Росію, чверть — Польщу. При цьому в мегапопулярні серед наших відпускників Туреччину і Єгипет вирушали, відповідно, лише жалюгідних три й один відсоток українських мандрівників.

Робимо висновок: здебільшого українці, які виїжджають за кордон, тримають курс не у бік відпочинку та ласкавого моря. Вони їдуть відвідувати родичів і друзів, вирішувати свої бізнес-справи різного рівня масштабності або просто в пошуках заробітку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі