ЖІНОЧЕ ЩАСТЯ ПО-ЯПОНСЬКОМУ - Соціум - dt.ua

ЖІНОЧЕ ЩАСТЯ ПО-ЯПОНСЬКОМУ

3 жовтня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №38, 3 жовтня-10 жовтня

Як свідчать дані опитування, проведеного нещодавно газетою «Іоміурі», близько 52% жінок Японії вважають, що вони цілком можуть бути щасливими, не виходячи заміж...

Як свідчать дані опитування, проведеного нещодавно газетою «Іоміурі», близько 52% жінок Японії вважають, що вони цілком можуть бути щасливими, не виходячи заміж. Кількість прибічниць такої думки зросла на 5%, порівняно з даними аналогічного опитування, яке проводилося 1998 р.

Крім того, 53% респондентів не згодні з панівною раніше точкою зору, що людина може вважатися повноцінним членом суспільства лише в тому разі, якщо одружилася й має дітей. Характерно, що опонентів традиційної точки зору теж на 5% стало більше, порівняно з даними опитування 1998 р. Традиційного переконання дотримуються 45% респондентів.

У опитуванні взяло участь 3 тис. осіб. Думку про те, що жінка може бути щаслива не в заміжжі, поділяють і 51% чоловіків. Найбільше противників шлюбу спостерігається у віковій категорії від 20 до 30 років. Не обов’язковим шлюб вважають 72% чоловіків та 65% жінок. І якщо серед респондентів віком 70 років і старших негативно ставляться до шлюбу лише 31%, то серед молодих людей віком від 20 до 30 років його відкидають 73%.

Враховувалися не лише стать і вік респондентів, а й їхній сімейний стан. Проти шлюбу виступили 73% неодружених та 50% сімейних. 54% опитаних вважають, що в цілому шлюб і сім’я потрібні, але 45% заявили, що вони не відчувають потреби в одруженні. Таких особливо багато серед молодих респондентів віком 20 років і старших — 68%, а також серед неодружених — 69%.

Характерно, що більшість п’ятдесятирічних респондентів теж не вважають шлюб необхідним. І рік у рік їх кількість збільшується. Відповідно до національного перепису, проведеного 2000 р., 69,3% чоловіків і 54% жінок віком від 25 до 29 років не одружені. Це рекордно високий відсоток за всю історію країни.

74% респондентів відповіли, що молоді подружні пари не повинні розраховувати на матеріальну підтримку своїх батьків, навіть якщо зіштовхнуться з фінансовими труднощами. І лише 24% заявили, що у разі виникнення фінансових проблем вони готові залежати від родичів.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво