ЇЇ ЛЮБИЛИ ЄГИПТЯНИ Й ЕЛЛіНИ

Поділитися
Археологи стверджують, що капусту помітили і полюбили ще в кам’яному віці! Древні єгиптяни за 600 років до н.е...
Археологи стверджують, що капусту помітили і полюбили ще в кам’яному віці! Древні єгиптяни за 600 років до н.е. вже обробляли згаданий овоч, а трохи пізніше цю культуру освоїли греки та римляни. Знаменитий філософ і математик Древньої Греції Піфагор писав, що капуста «постійно підтримує бадьорість і веселощі, спокійний настрій духу», і навіть сам займався її селекцією.

Стародавні лікарі настійно рекомендували вводити капусту до меню маленьким дітям, щоб вони росли міцними та здоровими. І Олександр Македонський перед битвою наказував годувати своїх воїнів цим цілющим овочем.

Та й зараз капуста — одна з головних страв у меню сучасної людини. Вона має багатий набір вітамінів і найцінніші мінеральні речовини, що сприяють виведенню з організму надлишків рідини, покращують роботу серця.

Ароматичні речовини капусти збуджуюче діють на залози шлунка, викликають виділення травних соків, покращують травлення і засвоєння їжі.

Капуста має чудові антимікробні властивості, підвищує стійкість організму до різноманітних інфекційних захворювань. А чудодійні фітонциди цього овочу затримують розвиток туберкульозних, тифозних і дизентерійних паличок!

Сучасною медициною доведено, що капуста корисна при гастритах, хворобах печінки, виразкових і спастичних запаленнях товстої кишки, для лікування жовчовивідних шляхів. Капустяне листя прикладають до хворих суглобів, синців, при подагрі.

При тромбофлебіті допомагає подрібнене листя свіжої капусти, змішане з яєчним жовтком.

Капустяне листя, зварене в молоці і змішане з висівками, прикладають у вигляді припарки хворим на золотуху й екзему.

Для лікування ран, що довго не гояться, використовують подрібнене листя капусти з яєчним жовтком в однаковому співвідношенні (кашку накладають на рану 1—2 рази на день), а для лікування виразок на шкірі корисно прикладати подрібнене капустяне листя, змішане із сирим яєчним білком.

Для лікування радикуліту віддавна застосовувався такий рецепт: 1 ст. л. меду змішати з 1 ст. л. оцту, викласти суміш на прив’ялий капустяний листок і прикладати до хворого місця.

При запаленні дихальних шляхів допомагає відвар із капусти (чверть склянки 3—4 рази на день).

При захворюванні на грип дуже корисна капустяна дієта. Адже капуста — найважливіше джерело вітаміну С, а крім того, містить багато вітамінів, фітонцидів, органічних сполук сірки, має протимікробну дію. Під час хвороби рекомендують їсти капусту впродовж 1—2 днів і крім неї більше нічого.

Білокачанну капусту вживають як легкий проносний і сечогінний засіб.

Капустяний сік із цукром — чудовий відхаркувальний, антисептичний і протизапальний засіб. Розведеним соком полощуть горло під час ангін, сік капусти з цукром допомагає при безсонні.

При виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки п’ють капустяний сік по склянці 4 рази на день за 45 хвилин до їжі (курс лікування — 40 днів), при гастритах, захворюваннях печінки — по півсклянки на день до їжі в теплому вигляді. Сік капусти, зварений із цукром, — чудовий засіб для протверезіння.

З допомогою капустяного соку можна скинути вагу: тартринова кислота, якої так багато в цілющому напої, перешкоджає перетворенню в організмі надлишку вуглеводів на жир, знижує вміст цукру в крові.

Косметологи радять:

Ё Щоб вивести бородавки, їх натирають свіжим капустяним соком.

Ё Щоб зміцнити тонке посічене волосся й надати йому гарного блиску, корисно втирати в шкіру голови суміш із соків свіжої капусти, лимона і шпинату.

Ё Суху, зневоднену шкіру з пігментними плямами протирають кукурудзяною або оливковою олією, потім роблять гарячий содовий компрес (чайна ложка соди на літр гарячої води) і на 10—15 хвилин накладають маску з кашки білокачанної капусти.

Ё А для масної шкіри використовують кислу капусту. Подрібнене листя тонким шаром накладають на обличчя і залишають на півгодини, після чого маску знімають і вмивають обличчя холодною водою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі