Ялтинська феєрія

Поділитися
Якщо хочеш із головою зануритися у свято, приїжджай до Ялти 14 серпня на День міста. Цю істину вже знають відпочивальники, яким пощастило побувати на цьому заході минулими роками...
У змаганнях з маунтенбайку брали участь чемпіони Європи та України

Якщо хочеш із головою зануритися у свято, приїжджай до Ялти 14 серпня на День міста. Цю істину вже знають відпочивальники, яким пощастило побувати на цьому заході минулими роками.

Хоча офіційно свій день народження Ялта відзначає 4 квітня. Саме цього дня 1838 року імператор Микола I видав указ про утворення Ялтинського повіту. Так нікому невідоме село Ялта розпочало свою історію з чистого аркуша вже як місто. Та до нинішньої слави йому було ще далеко. У 60-ті роки XIX століття в Ялті було всього три вулиці з дерев’яними двоповерховими будинками, один готель, сім трактирів, харчевень і шинків. Житловий фонд міста становив тоді 90 приватних будівель, а населення було лише тисяча чоловік.

Сьогодні Ялта по праву називається літньою політичною столицею України. Ну а день міста вирішено святкувати в серпні, щоб з’їхалося якнайбільше гостей.

— Ми довідалися про свято, одягнули костюми та приїхали, — розповів Віталій із Севастополя, який з’явився на ялтинській набережній в одязі давнього тавра. У рідному місті він організував клуб «Кліо», в якому молодь робить костюми давніх народів, що населяли раніше кримський півострів. На сучасній набережній Ялти давні греки й таври виглядали досить екзотично. Так само екзотичним був й гончарський круг, на якому охочі могли власноруч виліпити глечик або чашку.

— Ми розбили «Місто майстрів», де не тільки продавали вироби народів Криму, а й проводили майстер-класи з народних промислів, — каже Борис Космач, заступник голови кримського республіканського відділення Національної спілки майстрів. — Ми показували, як треба різати по дереву, ліпити глиняні вироби, вишивати. Людям це дуже подобалося — адже практично в них на очах народжувалися твори мистецтва.

Упорядники дня міста запропонували також велику культурну програму. Біля концертного залу «Ювілейний» встановили сцену, з якої можна було потрапити до програми «Шанс»: там проходив фестиваль караоке. Охочих співати було дуже багато.

Любителі пива могли взяти участь у відбіркових конкурсах пивного чемпіонату, який уже став традиційним. А на массандрівському пляжі дніпропетровська компанія проводила конкурс романтичних коктейлів. Після оцінки журі напої безплатно роздали відпочивальникам. Дві команди, зібрані з охочих позмагатися в кумедних і дотепних конкурсах, було сформовано прямо на пляжі. На цей захід запросили представників Книги рекордів Гіннесса, щоб зафіксувати новий світовий рекорд — наймасовіше одночасне приготування коктейлів.

Гурмани зібралися в ресторані готелю «Брістоль». Там проходив уже традиційний конкурс на кращу страву. Провідні ресторани Ялти змагалися в номінаціях «Кращий десерт», «Краща холодна страва», «Краща гаряча», «Кращий шеф-кухар Ялти», «Кращий ресторан». Від одних лише назв страв глядачі стікали слиною — «Літаючі креветки», «Креветки тигрові на пивному парі», «Телятина в п’яти приправах», «Крильця медові». Кращим шеф-кухарем Ялти став Роман Сухарєв із ресторану «Вальтер», а кращим рестораном одноголосно визнали ресторан готелю «Брістоль». Після дегустації журі страви змогли оцінити й численні глядачі.

Велику культурну програму було підготовлено й для ветеранів, літніх жителів міста. Вранці відбулася церемонія урочистого покладання квітів до Вічного вогню Слави. Трохи пізніше почесних ялтинців запросили в курзал на урочистий обід і вечір відпочинку. Від імені мера Сергія Брайка понад шістдесяти ялтинців отримали грамоти та подяки за внесок у розвиток Ялти.

До Дня міста було приурочено й урочисте закриття VI Міжнародного фольклорного фестивалю «Ялта-2004», організатором якого виступило ЗАТ «Таврійські ігри» за підтримки Міністерства культури та мистецтв України.

Нинішнього року на фестиваль до Ялти прибули фольклорні колективи з України, Росії, Грузії, Польщі, Туреччини, Латвії, Німеччини, Австрії, Ізраїлю, Іспанії, Кореї. А за п’ять років його проведення культуру й мистецтво своїх народів у Ялті представляли 98 колективів із 44 країн світу.

У день закриття фестивалю по набережній та ялтинськими вулицями пройшов карнавальний хід — артисти демонстрували свої національні костюми. А потім учасники всі разом танцювали зведений гопак.

Узагалі ж, пісенно-танцювальна культура цього дня була представлена дуже широко. На різних майданчиках міста показували свої номери дитячі колективи міста в програмі «Калейдоскоп юних талантів», молодь розважалася на марафоні «Танцююче місто». Брейкери та скейтбордисти показували своє вміння на спеціальних подіумах, встановлених біля пам’ятника Леніну. Красуні змагалися у конкурсі краси «Королева Ялти-2004». Прибув до Ялти й флагманський корабель українського флоту «Гетьман Сагайдачний»: черги на екскурсію стояли до пізнього вечора.

Та що за день народження без подарунків? У День міста Ялта зробила собі чотири подарунки. По-перше, урочисто було введено в експлуатацію унікальний міський фонтан, на будівництво якого місто витратило 400 тисяч гривень. За задумом авторів фонтан із двох круглих чаш, які вміщали сто кубів води, мав стати такою самою візитною карткою міста, як «Ластівчине гніздо» й «Галявина казок». Здача його в експлуатацію стала логічним завершенням другого етапу реконструкції набережної.

По-друге, у Приморському парку відкрився бювет природної лікувально-столової мінеральної води. Хоча на ПБК існує понад десяток джерел цілющої мінеральної води, цей бювет став першою ластівкою. Біля джерела встановлено альтанку та лави, шість порціонних кранів. На добу бювет може видавати до 9 кубів мінеральної води зі свердловини завглибшки 50 метрів. Безплатно поправити своє здоров’я зможе кожний відпочивальник. Ну а першу склянку цілющої ялтинської води випив мер Ялти Сергій Брайко: «Відкриття родовища лікувальної води означає створення бальнеологічних курортів у Криму, а це сприятиме притоку туристів до Криму. Нехай наші туристи сполучають приємне з корисним: відпочивають, розважаються й поправляють своє здоров’я».

Третій подарунок — урочистий запуск нових годинників на гастрономі №1. Після реконструкції магазина, що знаходиться в комунальній власності міста, на його фасаді встановлено сім сучасних циферблатів, що показують час Києва, Москви, а також великих європейських центрів. Щогодини замість бою курантів лунає приємна мелодія. Поруч із годинниками — градусники, що показують температуру морської води та повітря. На установку годинників і градусників було залучено сто тисяч позабюджетних коштів.

Четвертий подарунок місту зробили підприємці, які торгують сувенірами. На власні кошти вони обладнали поруч із набережною Алею майстрів. Поставили сучасні пластикові вітрини, підвели світло, встановили нові прилавки. Такий приклад інвестиції у власний бізнес в Україні, мабуть, можна назвати унікальним.

Під кінець свята в концертному залі «Ювілейний» для трьох тисяч жителів міста, яким розіслали спеціальні запрошення, відбувся святковий концерт, на якому, серед інших виконавців, виступила й улюблениця Ялти Софія Ротару. У Ялті в співачки є власний будинок, у якому вона проводить досить багато часу. За її словами, це єдине місце, де можна розслабитися та відпочити.

Молодь у цей самий час розважалася на п’ятому причалі, де виступали «Іванушки Інтернешнл», Ані Лорак, група «Hi-Fi». І вже пізньої ночі над містом засяяв прощальний феєрверк. Він став логічним завершенням щорічного фестивалю феєрверків у Ялті. Цього разу в ньому взяли участь вісім українських команд, які із 10 серпня змагалися за вихід у фінал. Право розцвітити святкове небо Ялти в День міста дісталося команді ТОВ «Каскад» із Луганська.

Свято міста в Ялті завершилося, залишивши приємні спогади та бажання приїхати до міста-курорту знову.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі