ЯКЩО МОЛОДИЙ І БЕРУЧКИЙ, ТО ДО КООПЕРАТИВУ ШЛЯХ ПРЯМИЙ

Поділитися
Заледве не вперше я пошкодувала з приводу свого вже, на жаль, не «молодіжного» віку, коли зустрілася з колишньою сусідкою по будинку...

Заледве не вперше я пошкодувала з приводу свого вже, на жаль, не «молодіжного» віку, коли зустрілася з колишньою сусідкою по будинку. Раніше Альона і її маленька донька жили в тісній квартирі разом з її батьками та братом. Грошей катастрофічно на все бракувало, і вона з жахом думала про той час, коли брат одружиться і приведе в їхній «терем-теремок» молоду дружину.

Але нічого не буває вічним, навіть життєві негаразди. Дівчині нарешті усміхнулося щастя, і вона вийшла заміж. Молодий чоловік виявився людиною практичною та роботящою, а тому відразу розпочав вирішення квартирного питання. Відтак десь через півроку сім’я в’їхала в нову квартиру.

— В нас у будинку весело — сама молодь, — розповідала Альона. — Всі, як і ми, купили квартири, взявши молодіжний кредит. Тепер 30 років розплачуватимемося. Але це краще, ніж 30 років жити в халупі і збирати на квартиру. До того ж, якщо в нас уже є дитина, то ми виплачуватимемо не всю суму. Бездітним сім’ям же доводиться повертати не тільки кредит, а й відсотки з нього. В результаті, за житло доведеться заплатити більше.

— А в якому районі ваша квартира?

— Звичайно, не в центрі — на Позняках. Але квартири в нашому будинку такі, що багато хто з центральних районів міг би позаздрити. Кімнати не дуже великі — по 15 і 16 м2, але ж кухня як третя кімната — теж 15 м2 і ванна — 8. І до роботи мені дуже зручно добиратися — до метро п’ять хвилин пішки від будинку. Єдина проблема — телефон. Черга дійде ще не скоро, а на комерційний — щось близько $300, — у нас немає наразі грошей.

Докладніше про житлові кредити для молоді я вирішила поговорити з начальником управління у справах сім’ї і молоді Київської держадміністрації Олександром Куликом.

— Існує державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву, що видає кредити молодим сім’ям по всій країні. Але цих грошей явно бракує. Тому м.Київ, у свою чергу, також допомагає молоді отримати житловий кредит. За три роки ним скористалися 322 сім’ї, а в нинішньому — вже 150.

— Які умови його одержання?

— Головне, щоб сім’я була платоспроможна, а вік подружжя не перевищував 30 років.

Кредит надається і повертається в гривнях. Кредит строго лімітований — його можна взяти тільки на оплату належної за нормами житлоплощі з розрахунку 1—2 тис. грн. за 1 м2 (залежно від району і комфортабельності квартири). На одного члена сім’ї припадає 15 м2 плюс 20 м2 на всю сім’ю. Якщо вподобана молодою сім’єю квартира більша, то надлишок доведеться оплатити відразу. Відразу ж доведеться оплатити і 5% вартості житла, а решта суми розподіляється на 30 років зі сплатою 3% річних — відсотків з кредиту.

— Сім’ям із дітьми, наскільки я знаю, надаються знижки?

— Так. Якщо в сім’ї є дитина, то відсотки з кредиту за них виплачує місто. Так само, як і 25% суми кредиту. Тобто, якщо в сім’ї є одна або дві дитини, то вона виплачує лише 75% узятої в кредит суми. Якщо дітей троє, то — 50%.

— Крім молодіжних кредитів, яку ще допомогу надає місто молодим сім’ям?

— Нещодавно була прийнята програма допомоги студентським сім’ям, якою передбачено цілу низку заходів.

По-перше, студентська сім’я має право претендувати на окрему кімнату в гуртожитку позачергово. Раніше такі подружні пари довго жили окремо і змушені були шукати місць для побачень. Тепер, у разі порушення їхніх законних прав, подружжя може звернутися до профкому інституту або безпосередньо до нас.

Наступний пункт — оздоровлення. Сплативши від 15 до 25% вартості путівки, студентська сім’я може відпочити в сімейно-оздоровчому комплексі у Бердянську. Заявки, знову ж таки, приймає профком вузу. При цьому студенти-сироти і діти відпочивають безплатно.

Далі, працевлаштування. За програмою, буде створено банк даних студентів, що потребують працевлаштування, і через молодіжну біржу праці підшукуватиметься робота. Через біржу здійснюватиметься і перекваліфікація випускників вузів, якщо їхня професія не має попиту на ринку праці. За 100—250 грн. можна протягом кількох місяців перекваліфікуватися на секретаря-референта зі знанням комп’ютера і діловодства, бармена, офіціанта, менеджера з реклами, вивчити комп’ютерну графіку або іноземну мову. Крім того, біржа займається і тимчасовим працевлаштуванням: наприклад, влітку в господарствах Криму й Одеси, організовує роботи з благоустрою міста, а також у будівництві, мережі громадського харчування і торгівлі. Можна влаштуватися на повний робочий день, а можна підробляти після занять. Звичайно, гроші невеличкі, але на початку трудової діяльності придасться будь-який заробіток.

Наступний пункт передбачає поновлення роботи студентських їдалень і буфетів у гуртожитках. Крім того, при кожному вузі передбачається створити консультаційні центри, де студентам безкоштовно надаватимуть інформаційну, юридичну і навіть медичну допомогу. Такі служби планується створити протягом двох років.

Крім цього, програмою передбачено цілу низку культурно-спортивних заходів для студентських сімей. Один з них так і називається — «Студентська сім’я».

Звичайно, напевно ж не все так гладко, як записано у програмах міських чиновників. І кредит, швидше за все, дають не кожному охочому і придатному за віком (адже йдуть гроші через комерційний банк), і робота, яку може знайти молодіжна біржа, далеко не завжди легка і добре оплачувана, і купа інших проблем, що часом здаються нерозв’язними, постає на шляху в молодої сім’ї. Але головне, як на мене, те, що якщо ти честолюбний і готовий працювати — у тебе є шанс.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі