«Вусаті няньки» у ціні

Поділитися
Матері, які працюють, дедалі частіше воліють наймати чоловіків для догляду за своїми дітьми, а не приводити в дім молоду привабливу няньку, повідомляють у кадрових агентствах...

Матері, які працюють, дедалі частіше воліють наймати чоловіків для догляду за своїми дітьми, а не приводити в дім молоду привабливу няньку, повідомляють у кадрових агентствах.

Дослідження півтори тисячі сімей, проведене агентством Tinies, свідчить, що дедалі частіше вибір падає на няньок-чоловіків — mannies (від англ. man — чоловік і nanny — нянька).

Вісім із десяти батьків сказали, що тепер більш припустимо, ніж десять років тому, наймати няньку чоловічої статі. При цьому 94% респондентів зазначили, що для виконання цієї роботи віддали б перевагу чоловікові.

П’ята частина учасників дослідження відповіли, що вони знайомі з сім’ями, в котрих уже працює нянька-чоловік. Проте лише 4% людей, які трудяться у сфері догляду за дітьми, — чоловіки. Як професіонали, що надають послуги з догляду за дітьми, зареєстровані 12500 чоловіків — у 2003 році таких було тільки 8500.

Директор кадрового агентства Олівер Блек вважає, що ключові чинники такої трансформації — невпевненість, ревнощі та недовіра серед жінок. «Наше дослідження свідчить, що, безумовно, важливим чинником є загроза, яку випромінює приваблива нянька жіночої статі», — каже він.

Водночас татусі, які працюють, набагато менше стурбовані перспективою появи в оселі привабливого «нянька». Можливо, вони не вважають, що чоловік, який заробляє на життя, сидячи з чужими дітьми, може становити для них небезпеку.

Проте, попри свою популярність, «вусаті няньки» на ринку праці представлені дуже слабо, бо дуже мало чоловіків ідуть у цю сферу.

«Настрої, безумовно, змінюються, — констатує Блек. — Матері, особливо тепер, воліють залишати своїх дітей під опікою досвідченого і професійного чоловіка-няньки».

«Проте у штаті няньок чоловіків поки що дуже мало. На тих, які в нас є, — величезний попит». На думку Блека, найважливіше, щоб людина годилася для цієї роботи, незалежно від того, чоловік це чи жінка.

«Кваліфікація, рекомендації, довідка з поліції, досвід і особиста співбесіда — ось що повинно мати ключове значення при найманні на роботу няньки». Експерти давно закликають набирати більше чоловіків для надання послуг у сфері догляду за дітьми, наголошуючи на тому, що дітям будуть корисні частіші контакти з позитивними чоловічими рольовими моделями.

Наприклад, для дитини матері-одиначки нянька-чоловік може бути єдиною чоловічою рольовою моделлю у перші роки життя.

Проте багатьох чоловіків відлякують низька заробітна плата, погані умови, неможливість кар’єрного зростання й упередження, нібито догляд за дітьми — «нечоловіча справа». Уряд Великобританії намагається розширити вибір талановитих людей, які працюють у сфері виховання та догляду за дітьми, побоюючись, що якщо в цій сфері не з’явиться більше чоловіків, то багато урядових програм, пов’язаних із вихованням і освітою, можуть провалитися.

Прес-секретар британського міністерства освіти сказав: «Ми переконані, що чоловіки у сфері освіти і виховання можуть багато чого запропонувати дітям, зокрема діючи як позитивна рольова модель. Ми даємо місцевій владі кошти для набору і навчання працівників у сфері догляду за дітьми, у тому числі 14 млн. фунтів стерлінгів у 2004—2006 роках, і наша кампанія використовує різноманітні ініціативи, спрямовані на прийом на роботу людей із різних категорій, які представлені недостатньо, зокрема чоловіків».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі