ВТО РОБИТЬ СТАВКУ НА УКРАЇНУ - Соціум - dt.ua

ВТО РОБИТЬ СТАВКУ НА УКРАЇНУ

18 жовтня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №40, 18 жовтня-25 жовтня

У штаб-квартирі Всесвітньої туристської організації довго не могли зрозуміти, чому у запрошенні від України окрім іншого у генерального секретаря ВТО Франческо Франжіаллі запитували, який об’єм його голови...

Франческо Франжіаллі в момент «коронації»
Франческо Франжіаллі в момент «коронації»

У штаб-квартирі Всесвітньої туристської організації довго не могли зрозуміти, чому у запрошенні від України окрім іншого у генерального секретаря ВТО Франческо Франжіаллі запитували, який об’єм його голови. Про це з посмішкою згадав сам генсек, виступаючи у Київському університеті туризму, економіки та права після вручення йому звання почесного доктора університету. Два роки тому пан Франжіаллі став почесним працівником туризму України, тепер у новенькому прес-залі Державної туристичної адміністрації йому вручили офіційну туристичну відзнаку України — своєрідний туристичний орден.

Програма перебування в Україні «першого туриста світу» була настільки насиченою, що навіть прес-конференцію довелось дещо скорочувати. А запитань до нього вистачило б не на одну годину. «Цього року загальносвітовий туристчний оборот зменшився на 0,6 відсотка — це є результатом подій 11 вересня,— зазначив Франжіаллі. — Але він продовжує приносити величезні прибутки, наслідком чого є стратегія багатьох країн, що роблять ставку на туризм, і таких країн стає все більше». Як у світі ставляться до розвитку туристичної сфери, генсек ВТО навів красномовні цифри з досвіду Франції, де він очолював туристчине відомство. Щороку на рекламно-інформаційну промоцію країна витрачає до 70 мільйонів доларів, у результаті кількість туристів, які відвідують Францію, становить близько 60 мільйонів щорічно. Нам, звісно, про таке можна лише мріяти.

Як зазначив на зустрічі з пресою голова Держтурадміністрації Валерій Цибух, сьогодні туристична галузь фінансується лише на 31 відсоток від запланованого. Від цього страждає перш за все рекламно-інформаційний напрям — участь у виставках, видання буклетів, організація прес-турів. На наступний рік на розвиток туризму у держбюджеті ДТА просить виділити 25 мільйонів гривень, але скільки з них буде виділено реально — залишається здогадуватись.

Два роки тому Франческо Франжіаллі вже відвідував Україну, тому сьогодні він мав змогу порівняти побачене з тим, що є зараз. На зустрічі з прем’єр-міністром Анатолієм Кінахом він зазначив, що радий тій ролі розвиткові туризму, яку надає держава. Зокрема, створення Державної туристичної адміністрації. До речі, у день візиту Франжіаллі сталася ще одна вагома подія — було підписано президентський указ щодо передачі санаторно-курортної сфери у підпорядкування ДТА. Як зазначив з цього приводу Валерій Цибух, «у жодній країні світу санаторіями не керують головні лікарі. Іноземці дивуються, — вони приїжджають відпочивати, а потрапляють до лікарні. Світова практика свідчить, що лікування має бути віднесене до додаткових послуг, але не основних».

Генсек запропонував допомогти Україні розробити генеральну програму розвитку туризму у відповідності з вимогами ВТО. А першим кроком стане проведення семінару ВТО з сільського зеленого туризму. Місцем його проведення стане Львів, саме туди і має намір приїхати Франческо Франжіаллі. Перед від’їздом на заключній вечері він пожалкував, що ще не був в українських Карпатах. А взагалі генсек ВТО відзначив, що ця поважна організація неабияку ставку робить на Україну, яка є країною, де найбільш динамічно розвивається туризм.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво