Військові експерти гальмують військову реформу, захищаючи власні інтереси - Соціум - dt.ua

Військові експерти гальмують військову реформу, захищаючи власні інтереси

8 липня, 2011, 12:16 Роздрукувати

Україна є чи не єдиною європейською державою, в якій військову реформу розробляють лише військові. Вони, через консерватизм і корпоративність, намагаються реалізувати у згаданій концепції свої інтереси, зокрема щодо збереження якомога більшої кількості управлінських структур, з’єднань, частин, озброєння, об’єктів інфраструктури, а також чисельності особового складу.

Таку думку висловлюють експерти, зокрема директор Національного института стратегичних досліджень Вадим Єрмолаєв, в своєму матеріалі "Реформа Збройних cил України: актуальність, міжнародний досвід, національні особливості та пріоритети" для нового номеру "Дзеркала тижня. Україна".

Вони, зокрема, нагадують, що незважаючи на актуальність започаткування військової реформи та відповідні вказівки президента України, майже рік триває підготовка проекту Концепції реформування ЗС.

Основна причина такого зволікання пов’язана з недосконалою процедурою розробки цієї концепції, пишуть експерти. Згідно з європейською практикою та національним законодавством опрацювання такої концепції мають здійснювати профільні структури Міноборони із залученням до цього військових керівників та експертів Генерального штабу.

Фактично ж цю роботу, яка організована та координується Генеральним штабом, здійснюють військові експерти. Таким чином, Україна є чи не єдиною європейською державою, в якій військову реформу розробляють лише військові. Хоча саме цивільні повинні планувати оборонну політику, військове будівництво, реформу ЗС тощо. Військові в цих процесах завжди є виконавцями, а не розробниками реформ. Тому вони, через зрозумілий консерватизм і корпоративність, намагаються реалізувати у згаданій концепції свої інтереси, зокрема щодо збереження якомога більшої кількості управлінських структур, з’єднань, частин, озброєння, об’єктів інфраструктури, а також чисельності особового складу.

До того ж проект цієї концепції, на відміну від проектів Стратегії національної безпеки та Воєнної доктрини України, є документом з обмеженим доступом, що унеможливило його аналіз фахівцями державних органів, наукових установ та експертами неурядових структур.

"На нашу думку, виходом із ситуації, що склалася, могло б бути створення президентом України експертної робочої групи для підготовки варіанта проекту концепції, який ураховував би погляди політиків, цивільних і військових фахівців на питання військової реформи," - резюмують експерти.

Докладніше читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >