Відкритий порт культури, або Про шанс, утрачений Києвом - Соціум - dt.ua

Відкритий порт культури, або Про шанс, утрачений Києвом

8 лютого, 2008, 15:29 Роздрукувати Випуск №5, 8 лютого-15 лютого

Щоб розширити культурний простір Європи, залучити до його орбіти якомога більше міст, тим самим ст...

Щоб розширити культурний простір Європи, залучити до його орбіти якомога більше міст, тим самим стимулюючи місцеві креативні пошуки, обмінюючись досягненнями з сусідами і розвиваючи туризм, раз на два роки спеціальна Єврокомісія з багатьох міст-претендентів вибирає одне. Переможець весь рік гордо іменується європейською культурною столицею і, крім усього іншого, отримує солідний грошовий грант. Традиції цій уже багато років.

У середині січня невеличке норвезьке місто Ставангер із населенням 117 тисяч жителів пройшло урочисту посвяту в ранг європейської культурної столиці. Перемога дісталася йому завдяки впертій і наполегливій пропаганді міста і як нафтової технологічної столиці світу, і як міста, повернутого обличчям до культури. Із девізом «Ставангер — відкритий порт» він сміливо ступив у нове теперішнє.

Темного зимового вечора місто в одну хвилину засяяло чарівними вогнями на тисячах дерев, будинків і стрімких скель, які нависли над фіордом. А доти були суворі будні. Ретельна підготовка до урочистостей тривала три роки. Складалася, відбиралася, проговорювалася програма, яка, у підсумковому варіанті, охопила дійства на весь календарний рік. Все відбувалося з максимальною відкритістю, тому місцеві газети постійно публікували дискусії прихильників і противників тих чи інших заходів. Усі були в курсі накресленої програми і доданої до неї докладної інформації про бюджет святкування. Ось що означає «відкритий порт»!

Тепер невеличке місто напевно гучніше заявить про себе і ширше представить свої інтереси у світі. Такий шанс колись надавався й Києву, що змагався за звання бути європейською культурною столицею 2014 року. На жаль, нам відмовили... На відміну від маленького Ставангера, який запрошує сьогодні всіх охочих стати учасниками грандіозних культурних проектів.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво