ВИ КИНУЛИ ПАЛИТИ... ЯК НЕ ПОЧАТИ ЗНОВУ?

Поділитися
Швидше за все, оточуючі помітили, що, кинувши курити, ви стали дратівливі, знервовані, напружені. Це НОРМАЛЬНІ симптоми для кожного, хто, перш ніж кинути, палив понад три місяці...
Швидше за все, оточуючі помітили, що, кинувши курити, ви стали дратівливі, знервовані, напружені. Це НОРМАЛЬНІ симптоми для кожного, хто, перш ніж кинути, палив понад три місяці.

Найголовніше тепер — не зірватися. У цьому плані великий досвід нагромадили американці, які перетворили боротьбу з курінням на культ. Їхні поради ми й пропонуємо вашій увазі.

Головне — пам’ятайте, що паління — звичка. Дуже стійка шкідлива звичка, яка, проте, піддається сильній людській волі.

Майте на увазі, більшості вдається покінчити з курінням не відразу, а після кількох невдалих спроб. Можливо, вам пощастить і вдасться зробити це з першого разу. Якщо не вийшло — не впадайте у відчай, не здавайтеся, почніть усе спочатку.

Ё Вирішіть нарешті, що ви справді хочете кинути курити. Намагайтеся не думати, як важко це буде зробити.

Ё Визначте для себе день, коли ви кинете курити, — це може бути ваш день народження, річниця весілля і т.п. Якщо ви багато курите на роботі, почніть позбавлятись цієї звички під час відпустки. Нехай визначений день стане для вас священним, щоб навіть каміння з неба не змусило вас відступитися. Потім зможете відзначати круглі дати від початку свого нового вільного життя.

Ё Виробіть свої власні сильні аргументи, крім турботи про здоров’я та зобов’язань перед близькими. Приміром, подумайте про втрату часу на перекури, ходіння по сигарети, пошуки сірників і т.д.

Ё Почніть готувати себе фізично — спробуйте починати день із простої зарядки, пийте більше рідини, більше відпочивайте й не засмучуйтеся.

Більшість зривів трапляється першого тижня, коли ломки буквально тероризують, оскільки залежність організму від нікотину тоді найсильніша. Підготуйтеся до того, що це буде найважчий час для вас, і використовуйте всі свої ресурси — силу волі, родину, друзів і ось ці поради.

Багато хто не витримує і закурює в перші три місяці, коли виникають несподівані стресові ситуації. В такі моменти закурити можна автоматично, навіть не встигнете замислитися, що колись кидали. До таких ситуацій і підготуватися заздалегідь не вдається: не знаєш, як поводитимешся, поки щось таке нехороше (або дуже хороше) не станеться.

Ё Побийтеся з товаришем об заклад, що зможете не курити з такого-то дня. Закладіться на гроші, які ви витрачаєте на сигарети. Тобто складайте ці гроші окремо, якщо закурили — вся сума піде вашому товаришеві.

Ё Якщо ви не мислите кави без сигарети — не пийте кави, пийте чай або молоко.

Ё Захотілося палити — випийте склянку соку. Тримайте склянку соку напоготові біля себе.

Перед днем «Х»

Ё Спробуйте виходити з дому без сигарет.

Ё Не думайте, що кинете курити назавжди. Думайте про те, щоб протриматися лише день.

Ё Скажіть собі вранці — сьогодні не куритиму. І не куріть.

Ё Провітріть одяг, сигаретний запах може зберігатися ще дуже довго.

У день «Х»

Ё Викиньте всі свої сигарети й сірники. Якщо запальнички та попільниці вам дорогі, сховайте їх геть з-перед очей.

Ё Почистіть зуби від нальоту. Зверніть увагу, якого чудового вигляду вони набули, й вирішіть підтримувати їх у такому стані.

Ё Складіть список речей (подарунків), які ви хотіли б придбати для себе чи кого-небудь ще. Оцініть їхню вартість у сигаретних пачках і почніть відкладати гроші.

Ё У свій найголовніший день вигадайте собі купу занять — підіть у кіно, займіться спортом, багато гуляйте, катайтеся на велосипеді й т.п.

Ё Увечері випийте чаю з тортом — відсвяткуйте початок нового життя.

Відразу після дня «Х»

Ё Створіть удома й на роботі обстановку чистоти, свіжості та повного непаління. Купіть собі квіти. Спробуйте зрозуміти, чим вони пахнуть.

Ё У перші дні намагайтеся якомога більше часу проводити там, де курити не можна, — у магазинах, бібліотеках, музеях, театрах...

Ё Пийте багато води й соків (не менше трьох літрів на день). Не пийте газованої води й лимонадів.

Уникайте спокус

Ё Підвелися з-за столу — почистіть зуби. Або підіть погуляти.

Ё Якщо ви завжди курили в машині, краще певний час поїздити у громадському транспорті.

Ё Перші три тижні намагайтеся уникати ситуацій, які для вас найбільше асоціюються з палінням: як-от перегляд улюбленої передачі, сидіння в улюбленому кріслі й т.д.

Ё Коли доведеться йти на вечірку, відразу заявіть компанії, що ви не курите, знайдіть собі подібних і тримайтеся біля них.

Ё Якщо вам доводиться часто або подовгу бувати в компаніях, де палять, спробуйте замінити сигарету в руках ручкою, брелоком, якою-небудь іншою маленькою дрібничкою. Тримайте її в руках, роздивляйтеся і т.д. Ані на секунду не дозволяйте собі забути, що для вас означає — витримати й не закурити за жодних обставин. Спробуйте повторювати про себе: «Що б не сталося, я не курю». Так, просто сидіть (стійте) й повторюйте про себе це слово. Хоч 150 разів, хоч 500. Можете лічити повтори. Вигадайте собі свій власний залізобетонний аргумент, що має підтримати вас в моменти слабкості, коли хочеться на все начхати й затягнутися.

Ё Повивчайте сигаретну рекламу й замисліться, наскільки вона лицемірна за своєю суттю.

Коли почнете божеволіти

Ё Тримайте під рукою що-небудь, що можна вкласти до рота: морквину, родзинки, кукурудзяні пластівці, насіннячко, яблуко (найкраще!), жуйку, зрештою.

Ё Десять разів глибоко вдихніть, а останній вдих затримайте, запаліть сірник і повільно задмухайте його. Уявіть, що це сигарета, та зламайте її в попільниці (якщо попільницю заховали — то де-небудь ще).

Ё Візьміть душ або ванну, коли це можливо.

Ё Навчіться швидко й глибоко розслаблюватися. Треба уявити собі приємну ситуацію і відвернутися від навколишнього світу на кілька хвилин. Постарайтеся думати тільки про те хороше, що ви собі уявили.

Ё Спробуйте запалювати свічки замість сигарет.

Заведіть собі нові звички

Ё Змініть свої звички, щоб зробити куріння важким, неможливим або непотрібним. Приміром, досить важко курити, коли ви бігаєте щоранку, плаваєте або граєте з м’ячем. Коли бажання закурити стало нестерпним — помийте руки або ще краще — посуд. Спробуйте що-небудь приготувати (якщо є з чого).

Ё Завжди давайте якусь роботу своїм рукам — розв’язуйте кросворди, вишивайте, плетіть, поливайте квіти, катайтеся на велосипеді, пишіть листи родичам і т.п.

Ё Стежте за своєю зовнішністю. Намагайтеся виглядати круто — нехай курці заздрять.

* * *

Більшість людей, котрі вирішили кинути курити, переконані, що потовстіють. Якщо це вас зупиняє, знайте:

— кинути курити не означає, що ви автоматично станете набирати зайву вагу. Якщо люди повніють, це означає тільки, що вони стали їсти більше, ніж їли, коли палили.

Ё Щоб не повніти, переконайтеся, що у вашій їжі достатньо білків, вуглеводів і жирів. Не кидайте курити святкового дня, коли доведеться багато їсти та пити й обов’язково потягне закурити. Перед їжею випивайте склянку води.

Ё Щотижня перевіряйте свою вагу.

Ё Жуйте жуйку без цукру замість солодких страв.

Ё Не намагайтеся скидати вагу, намагайтеся її не набирати.

Ё Їжте більше фруктів, овочів, нежирний сир, кукурудзяні пластівці й т.п.

* * *

І з кожним днем потяг до сигарети буде все рідшим, коротшим та слабшим...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі