Ветеринари просять повернути їм можливість знеболювати тварин - Соціум - dt.ua

Ветеринари просять повернути їм можливість знеболювати тварин

2 лютого, 2011, 14:06 Роздрукувати

Асоціація спеціалістів ветеринарної медицини звернулася до президента України Віктора Януковича з проханням скасувати постанову Кабінету міністрів про внесення кетаміну до переліку психотропних речовин з обмеженим обігом, із перенесенням її набуття чинності на 90 днів.

 

Мова йде про урядову постанову № 4 від 5 січня 2011 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 6 травня 2000 року № 770 і від 10 жовтня 2007 року № 1203». Ветеринари просять відстрочити набуття чинності постанови як мінімум на 90 днів.

Асоціація також просить ввести перехідний період, протягом якого ліцензованим ветеринарам дозволялося б використовувати препарати на основі кетаміну до моменту отримання ними необхідних дозвільних документів і зобов'язати правоохоронні органи припинити переслідування лікарів за невиконання вимог постанови.

Ветеринари пояснюють, що кетамін входить до складу препаратів для проведення загальної анестезії, які дуже широко використовуються у ветеринарній практиці, а з моменту набрання чинності зазначеної постанови для застосування таких препаратів необхідна додаткова ліцензія на діяльність, пов'язану з обігом наркотичних, психотропних речовин і прекурсорів. Для виконання же умов ліцензування необхідно час.

Асоціація також наголошує, що серйозного наукового обґрунтування необхідності обмеження використання кетаміну у ветеринарній практиці або фактів протиправного його використання ветеринарними фахівцями розробники документа не надали.

Згідно із заявою ветеринарів, альтернативи кетаміну у даний час в Україні не існує, і як невід'ємний компонент анестезії в комбінації з нейролептанальгетиками кетамін забезпечує адекватний стан знеболювання у тварин, необхідний для проведення більшості операцій.

Детальніше з порядком отримання ліцензії та про порядок використання наркотичних, психотропних речовин і прекурсорів можна ознайомитися на офіційному сайті Асоціації.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >