ВЕЛИКІ ДРІБНИЦІ СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ - Соціум - dt.ua

ВЕЛИКІ ДРІБНИЦІ СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ

12 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 12 квітня-19 квітня

Формулювання «не зійшлися характерами» — найпоширеніше при розлученнях. Психологи, котрі займаю...

Формулювання «не зійшлися характерами» — найпоширеніше при розлученнях. Психологи, котрі займаються відновленням сімей, стверджують, що 99% пар, котрі розлучаються із таким формулюванням, насправді розходяться «через тюбик із зубною пастою».

Багато непрацюючих жінок грішать потягом до чистоти й порядку. Чому «грішать»? Хіба погано мати завжди прибрану, ідеально чисту квартиру? І невже так складно дотримуватися елементарних правил порядку?

Звісно, саме по собі прагнення до чистоти дуже похвальне. Однак ми самі не помічаємо, як вона стає нашим культом, божеством. Поклоніння божеству ми вимагаємо і від тих, хто з нами мешкає. Психоаналітики вважають, що фанатичне прагнення порядку — не що інше, як підсвідоме бажання упорядкувати своє життя, зробити його стабільним, розкласти по поличках і в прямому й в переносному значенні.

Чоловік приходить із роботи, дістає з полиці книгу і, погортавши її, кидає на журнальний столик. Ця дрібниця, яку можна і не помітити, викликає у дружини рефлекс — узяти книгу і поставити на місце. Весь вечір дружина ходить за чоловіком і прибирає за ним, відновлюючи колишню симетрію. До кінця вечора у жінки складається враження, що вона тільки й зайнята прибиранням за чоловіком (а вона дійсно тільки цим і зайнята). День у день накопичується ненависть до «свині чоловіка» (якому теж добряче набридають постійні зауваження зануди дружини). Так черговий фантик від цукерки, залишений на підлокітнику крісла, може стати останньої краплиною в житті сім’я.

Все це дрібниці життя. Однак саме з них і складається дуже серйозний, часто безповоротний конфлікт. І що раніше ви займетеся роботою над собою, то більше у вас шансів врятувати сім’ю.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво