Вдома — краще - Соціум - dt.ua

Вдома — краще

24 листопада, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №45, 24 листопада-1 грудня

Зокрема й відпочивати, переконаний голова Державної служби туризму і курортів України Анатолій Пахля...

Зокрема й відпочивати, переконаний голова Державної служби туризму і курортів України Анатолій Пахля. Адже недарма більшість українців узимку віддають перевагу внутрішньому туризму. Тобто відпочинку в Україні. Так, число вітчизняних «зимових» внутрішніх туристів у 1,6 разу більше за число їхніх виїзних «побратимів», повідомив нещодавно «головний турист» нашої країни.

Українці, котрі взимку воліють відпочивати в межах своєї країни, обирають насамперед гірськолижні курорти. Ті, хто їдуть за кордон, передусім відвідують теплі країни. Зарубіжні ж гірськолижні мекки в наших співгромадян, які відпочивають за межами вітчизни, — на другому місці за популярністю.

Минулої зими, скажімо, в Івано-Франківській області побували майже 30 тис. українських туристів, у Криму — понад
14 тис. Іноземці в зимовий період віддають перевагу відпочинку в АРК (близько 8 тис. туристів), Івано-Франківській (майже 6 тис.) та Львівській
(3 тис.) областях. У 2005 році туристичний потік розподілявся таким чином: діловий, службовий туризм, бізнес-поїздки та навчання — 19%, дозвілля, відпочинок — 66%, лікування — 7%, спортивно-оздоровчий туризм — 3%, інші — 5%. Число внутрішніх туристів узимку 2005-го становило понад 200 тис. осіб.

Звісно, враження від відпочинку не в останню чергу залежать від готелю, санаторію, бази відпочинку тощо, де зупиняється людина. Нагадаємо потенційним «внутрішнім» туристам, що сьогодні в Україні є лише п’ять п’ятизіркових готелів (два у Дніпропетровську, по одному — в Києві, Донецьку та Одесі), 29 — чотиризіркових (дев’ять в Одеській області, шість — у Києві, по чотири — у Дніпропетровській і Львівській областях, три — у Криму, по одному — у Донецькій, Закарпатській та Полтавській областях), 74 — тризіркові, 43 — двозіркові, 41 — однозірковий, без категорії — 872 готелі. Усього в Україні мають обов’язковий сертифікат безпеки 1064 готелі та інші засоби розміщення. Загалом у державі нині функціонують 1232 готелі та 3245 закладів оздоровлення та відпочинку.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво