В українських СІЗО за 2-3 роки без суду утримують дітей

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© luganews.com
Переважна більшість дітей (що в СІЗО, що в колоніях) сидять за незначні злочини. Дитячий омбудсмен наполягає, що повинні бути й інші форми очікування дитиною рішення суду - підписка про невиїзд, на поруки, під чиюсь відповідальність.

Більшість заарештованих неповнолітніх правопорушників без суду утримують у слідчих ізоляторах більше року, причому багато з них сидять за незначні злочини. Про це виданню ZN.UA розповів уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко.

«За останні дев’ять місяців спілкування з дітьми, коли я відвідував СІЗО, то виявив, що переважна частина дітей перебуває там понад рік. Дехто - понад два роки, а один навіть близько трьох років. Тобто поки триває слідство, дитина перебуває у в’язниці. Причому здебільшого діти (що в СІЗО, що в колоніях) сидять за незначні злочини», - заявив уповноважений президента з прав дитини.

Павленко зазначив, що переважна більшість дітей (що в СІЗО, що в колоніях) сидять за незначні злочини.

«Основну «школу» вони проходять саме в СІЗО. Наколки, жаргон, система поведінки, відчуття себе авторитетом - усе це діти освоюють у СІЗО. Бо колонія - все-таки вже дитяча установа. Навіть півроку перебування в СІЗО - тривалий строк. І в кожному конкретному випадку, мабуть, можуть бути й інші форми очікування дитиною рішення суду - підписка про невиїзд, відпускання на поруки, під чиюсь відповідальність», - зазначив Павленко.

«Найголовніше - не допустити вчинення дитиною повторного злочину з допомогою систем медіації, пробації. Винесення вироку про позбавлення волі дитини має відбуватися тільки в крайньому випадку - тяжкого злочину або коли ні медіацію, ні пробацію щодо дитини застосувати неможливо», - вважає він.

«Ми, звичайно, вже трохи гуманізували своє правосуддя, коли за перший нетяжкий злочин дитина отримує умовне покарання. Але робота з такою дитиною сьогодні зводиться до кримінально-виконавчої інспекції та підпису. Через це повторна злочинність зростає з року в рік. Більше того, якщо навіть дитина не скоїла повторного злочину, цей шлейф за нею тягнеться», - додав уповноважений президента з прав дитини.

За даними ZN.UA, станом на 1 квартал 2012 року у виправних колоніях України знаходиться 1330 дітей. 662 - взято під варту, у слідчих ізоляторах. 4433 - засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, перебувають на обліку в підрозділах кримінально-виконавчої інспекції.

Крім того, у структурі Державної кримінально-виконавчої служби України функціонують два дитячі будинки при виправних колоніях для утримання засуджених жінок, в яких виховується 103 дитини у віці до трьох років.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україн» у статті Алли Котляр «Ювенальна юстиція: нечіткі визначення призводять до міфів». !zn

Читайте також:

В минулому році неповнолітніми було скоєно 18 тисяч злочинів

В Україні з'явиться міліція для дітей

В Україні
8,08 млн дітей, з них - 98 тис. сиріт

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі