В Україні знизився рівень смертності

Поділитися
За минулий рік населення України зменшилося всього на 184,4 тисячі осіб.

Згідно з даними Держкомстату у 2010-му кількість українців склала 45 мільйонів 778 тисяч 500 осіб, що на 184,4 тисячі менше ніж у 2009.

Демографи відзначають і позитивну тенденцію - в останні роки темпи вимирання українців зменшилися.

«У 2007 році населення скоротилося на 273,3 тисячі, у 2008 - на 229 тисяч, а в 2009-му - на 181 тисячу» - проінформувала заввідділом проблем якості демографічних процесів Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Ірина Курило, пише Сегодня.

За її словами, високий відсоток смертності населення припадає на східні і центральні регіони країни.

«У західних областях народжуваність перевищує смертність. Так, у Закарпатській області населення збільшилося на 2,5 тисячі, на Волині - 0,5 тисячі осіб. Для порівняння, у Луганській області - зменшилась майже на 34 тисячі, - каже Ірина Олексіївна. - Це результат екологічної ситуації і традицій даного регіону. На Заході країни збереглася традиція багатодітних сімей, у той час як для центру норма - 1-2 дитини».

У цілому народжуваність трохи скоротилася в 2010-му. У минулому році на світ з'явилося 497,7 дітей. Це майже на 15 тис. менше, ніж у 2009 році. Але, як відзначають експерти, в цьому немає нічого дивного - позначилася криза. Налякані фінансовою нестабільністю українці просто боялися планувати дитину. У цьому році і наступному українці, швидше за все, будуть народжувати більше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі