УСЯКА ВСЯЧИНА - Соціум - dt.ua

УСЯКА ВСЯЧИНА

17 листопада, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №45, 17 листопада-24 листопада

МОБІЛЬНИЙ ГІД Тепер, відвідуючи Відень, можна заощадити на екскурсоводі. Скористатися новим видом сервісу пропонує гостям та жителям австрійської столиці місцева мережа з обслуговування мобільних телефонів «А1»...

МОБІЛЬНИЙ ГІД

Тепер, відвідуючи Відень, можна заощадити на екскурсоводі. Скористатися новим видом сервісу пропонує гостям та жителям австрійської столиці місцева мережа з обслуговування мобільних телефонів «А1».

Власники таких телефонів можуть незабаром відмовитися від групових екскурсій і проводити їх в індивідуальному порядку, прослуховуючи інформацію про основні визначні пам’ятки австрійської столиці по власному мобільному телефону.

Мовлення буде здійснюватися німецькою, англійською, французькою та італійською. Вибрати потрібну мову можна шляхом набирання коду, викликавши відповідне «меню», або усно. Спеціальний електронний ідентифікатор — особливий приймальний пристрій, яким обладнано станції «А1» — автоматично розпізнає мову абонента.

Виклик інформації про ту чи ту визначну пам’ятку, що трапилася дорогою, також відбувається через набирання простого цифрового коду. Скориставшись новим видом послуг, можна буде або провести оглядову екскурсію містом, або пішу прогулянку центральними вулицями Відня. Вартість разового виклику «телефонного гіда» для пішої прогулянки становитиме 18 шилінгів, а для оглядової екскурсії — 45 шилінгів, незалежно від тривалості подорожі. Живий екскурсовод коштує набагато дорожче.

ШТЕФФІ ГРАФ ЗАЙМЕТЬСЯ МЕРЕЖНОЮ «ПОЛУНИЧКОЮ»

Примадонна тенісного королівства — 31-річна Штеффі Граф, яка в нинішньому році вийшла на заслужений відпочинок, нещодавно стала офіційним партнером-розповсюджувачем електронного програмного забезпечення «Безпека для дітей».

Розроблена в Німеччині програма не дозволяє дітям і підліткам підключатися до порнографічних, расистських, сектантських й інших сайтів подібного гатунку. Програма постійно «спостерігає» за відвідувачем-користувачем сайтами на предмет забороненої інформації. За наявності таких зображень система відразу блокує до них доступ і висилає інформацію про виявлення в електронному листі, наприклад, адміністратору. Програма визначає різноманітні параметри зображення: колір, форму, текстуру й навіть просторову орієнтацію. Далі вона створює на основі отриманих даних унікальний склад зображення. Потім робить кореляційний аналіз — порівнює даний склад із безліччю інших, отриманих при аналізі порнографічних фотографій. Якщо кінцевий результат перевищить дозволену норму, фотографія позначається як недозволена й блокується. Як повідомляють виробники цієї програми, вона має три ступені захисту, розраховані на різноманітні вікові групи.

Тенісистка володіє певною частиною пакету акцій нової електронної програми, що може, крім усього іншого, принести їй непогані матеріальні дивіденди: уже зараз ринок подібного програмного забезпечення оцінюється в 1,5 мільярда доларів.

КМ

КНИГА ГІННЕCСА НАРОДИЛАСЯ В ПИВНІЙ ПІНІ

Один із найпопулярніших і найавторитетніших енциклопедичних довідників виявився результатом вдалої рекламної акції пивної компанії «Гіннесс». Зараз Книга рекордів Гіннесса стала настільки популярною, що її наклад зафіксовано в ній самій як один із рекордів.

Ідея виникла випадково. На початку 50-х років директор-розпорядник «Гіннесcа» сер Х’ю Бівер, посперечавшись за трапезою про те, який птах найшвидший у Європі, вирішив, що непогано б видати для таких випадків кваліфікований довідник.

На створення Книги рекордів Гіннесса, яку укладали фахівці з інформаційного агентства, пішло близько року. Перше видання побачило світ 1955 року. Відтоді виходить щорічно, причому в кожному виданні до 25% змісту оновлюється.

Сьогодні Книга рекордів Гіннесса англійською мовою видається в сорока країнах світу і перекладається ще тридцятьма сімома мовами. За майже п’ятдесят років свого існування видання стало величезним виробництвом: дані в книзі часто застарівають, тому в різних країнах створено спеціальні комісії, зайняті оглядом нових рекордів та видачею спеціальних, часто дуже незвичайних дипломів.

Наприклад, федеральний канцлер ФРН Герхард Шрьодер, який за 54 роки життя одружився чотири рази, згаданий у Книзі як глава уряду, що часто змінює дружин, а одне зі згадувань співачки Мадонни пов’язане з найчастішими перевдяганнями протягом одного фільму: в «Евіті» вона міняла різноманітні убори 85 разів.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво