Усміхніться новому дню

Поділитися
Сміх — це один із найсильніших захисників нашого організму від негативної дії стресу, а отже, й від багатьох тілесних недуг...

Сміх — це один із найсильніших захисників нашого організму від негативної дії стресу, а отже, й від багатьох тілесних недуг. Під час сміху в головному мозку людини виділяються гормони щастя ендорфіни і ми відчуваємо себе радісними і захищеними від усіляких негараздів. Той, хто любить сміятися, хто сприймає життя з часткою іронії, ніколи не захворіє на невроз.

Ще лікарі античності зазначали: рани на тілі оптимістів загоюються швидше. Та й сучасні вчені стверджують, що оптимісти недужають рідше, ніж песимісти, а коли й хворіють, то набагато легше переносять недугу. Пояснюється це просто: під час сміху активізуються захисники-лімфоцити, які оберігають нас від хвороботворних інфекцій та вірусів, а також посилюють імунітет організму.

Багато й інших позитивних змін відбувається в організмі людини, яка любить посміятися. Так, після десятихвилинного сміху кровоносні судини розширюються, артеріальний тиск падає на 10—20 міліметрів ртутного стовпчика, що дуже корисно для людей, які страждають на гіпертонію. Сміх може зменшувати інтенсивність болю (наприклад, при артритах), частоту астматичних нападів і, звичайно ж, гарантує людині гарний настрій та здоровий сон.

З’явився навіть метод лікування, що називається сміхотерапія. В Німеччині до важкохворих дітей приходять незвичайні лікарі в одязі веселих клоунів, а в США існують спеціальні «кімнати сміху». Вчений з Індії Патель налічив понад 400 видів сміху та виробив систему сміховправ для лікування різних хвороб. Після сміху в мозку підвищується рівень серотоніну, тому сміхотерапія особливо необхідна людям, схильним до депресії. Цей незвичайний метод використовують для лікування невротичних порушень, хвороб легень та шлунку, а також при лікуванні таких важких недуг, як рак та СНІД.

Буває, сміх творить чудеса. Так, американський письменник Казінс за допомогою сміху здолав невиліковне захворювання. Він страждав на недугу, що характеризувалася необоротним руйнуванням сполучної тканини хребта. Лікар сказав Казінсу, що його шанс одужати — лише один до п’ятисот. І письменник вирішив не втрачати свого єдиного шансу. Він розмірковував так: коли негативні емоції є причиною більшості захворювань, то цілком логічно, що позитивні допоможуть йому позбутися страшного захворювання. Далі він оселився в готелі: цілими днями читав гумористичні книжки, переглядав комедії на відеокасетах та зустрічався лише з веселими й доброзичливими людьми. Через певний час його суглоби стали рухомішими, а аналізи крові показали, що запальний процес зник. За кілька місяців Казінс зміг знову працювати, але продовжував цілющу сміхотерапію. Нарешті, здоров’я дозволило йому грати в теніс, гольф та... їздити верхи. Письменник згадує: «Які висновки я роблю? Я навчився того, чого ніколи не варто недооцінювати: можливості людського духу і тіла відновлюються, навіть якщо надії нібито немає. Сила життя, можливо, поки вивчена людьми найменше від усього. Важко визначити, які зміни відбуваються у свідомості та організмі кожного під впливом гумору, проте наявність цього впливу незаперечна».

Психолог з Іспанії Х.Ельпас вважає: одна хвилина щирого та здорового сміху дорівнює 45 хвилинам занять йогою. М’язи обличчя людини менш рухливі, ніж інші. Якщо у дітей вираз обличчя змінюється протягом дня більш ніж двадцять разів, то у людей, яким за тридцять, приблизно тричі. А у людей в стані глибокої депресії обличчя майже нерухоме. Американські вчені встановили тісний зв’язок між активністю лицевих м’язів та кровопостачанням головного мозку. І коли ми сміємося чи навіть усміхаємося, наш мозок отримує більше кисню, його працездатність поліпшується.

Щира усмішка чи жарт може стати у пригоді під час сімейних непорозумінь, у новій компанії, у важкій життєвій ситуації тощо. Усміхайтеся вранці своєму відображенню у дзеркалі, усміхайтеся добре знайомим і незнайомим людям, і будьте здорові як тілом, так і душею.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі